Facebook Google+ Twitter

Afgańska policja uratowała dzieci z rąk rebeliantów

Afgańska policja przejęła 41 dzieci, które miały posłużyć rebeliantom jako samobójcy-zamachowcy. Dzieci w wieku od 6 do 11 lat miały zostać przeszmuglowane do obozów szkoleniowych w Pakistanie.

Afganistan / Fot. credited by yanboechat/stock.xchngCzterech rebeliantów podejrzanych o przemycanie dzieci zostało ujętych w piątek. Szlak przerzutowy wiódł w górzyste tereny Pakistanu ze wschodniej prowincji Kunar w Afganistanie. CNN cytuje wczorajsze oświadczenie rzecznika afgańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Sediqa Sediqqiego: "Mamy mocne podstawy by wierzyć, że dzieci zamierzano wziąć do Pakistanu, aby je przeszkolić, poddać praniu mózgu i odesłać z powrotem jako wrogów Afganistanu".

Policja odzyskała dzieci w dystrykcie Wata Pur (prow. Kunar), po czym zwrócono je rodzicom. Jak powiedział Sadiqqi: "Rebelianci używają nędznych sztuczek i odbierają dzieci zwykłym Afgańczykom".

Afgańskie dzieci, które zostały zwabione podstępem lub porwane w inny sposób, są bardzo często ofiarami brudnej wojny i terrorystów. Poddane szkoleniu, które jest zwykłym praniem mózgu, nabierają fałszywego przeświadczenia co do rzeczywistości, która sprowadza się do wykonania samobójczego zamachu bombowego. Jedna z historii, które znalazły swoje szczęśliwe zakończenie, została przedstawiona w W24. Możecie o niej przeczytać "tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.