Facebook Google+ Twitter

Afgański terrorysta, zabójca polskich żołnierzy, nie żyje

Rok temu afgański terrorysta Hafiz Sardar w zamachu zabił pięciu polskich żołnierzy. W wyniku akcji amerykańskich i polskich komandosów został zabity.

Jak podał serwis Polska-Zbrojna w wyniku akcji amerykańskich i polskich komandosów zginął afgański terrorysta Hafiz Sardar.

21 grudnia 2011 roku, Hafiz Sardar zabił pięciu polskich żołnierzy. Do ataku na Polaków doszło na drodze Highway One. Polscy żołnierze ochraniali specjalistów Zespołu Odbudowy Prowincji. Jeden z pojazdów konwoju najechał na ogromną minę - pułapkę, która spowodowała wybuch. W akcji zginęli: szer. Krystian Banach, st. kpr. Piotr Ciesielski, st. szer. Łukasz Krawiec, st. szer. Marcin Szczurowski i st. szer. Marek Tomala.

Na swoim koncie terrorysta miał również ataki na przedstawicieli administracji oraz żołnierzy Afgańskich Sił Bezpieczeństwa i ISAF.

Ppłk Mirosław Ochyra, rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego powiedział, że Sardar był specjalistą w ostrzale baz wojskowych, konstruowaniu ładunków wybuchowych i przerzutach bojowników do Afganistanu.

Koalicyjne wojska i służby specjalne od kilku miesięcy prowadziły akcję, której celem było wytropienie zabójcy. Amerykańskie siły specjalne ostrzelały dystrykt Khwaja Omari, gdzie znajdował się poszukiwany terrorysta. Polscy komandosi ostrzelali potencjalne kryjówki Sardara. W wyniku działań zginął również zastępca terrorysty i jego ochroniarz. Cywilom nic się nie stało.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

@Andrzej Przybylski
żołnierze polscy giną za polskość w Afganistanie....taka teza wymaga tezy doktorskiej i na pewno zostanie obronioną na uniwersytecie HUJ (Hebraw University of Jerusalem)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink
No tak, pijany żołnierz mordując śpiące kobiet i dzieci na pewno zasłużył się dla sił NATO (w tym polskich) bowiem zlikwidował potencjalne "tarcze" dla Talibów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cały ten proces jest jednym wielkim nieporozumieniem. W Afganistanie nie ma normalnej partyzantki. Są szumowiny pozbawione honoru, które nie cofną się przed niczym żeby zamordować "agresorów". Np obwieszą 8-latka dynamitem żeby wysadzić go w powietrze koło żołnierzy, albo schowają za kobietami żeby nikt do nich nie strzelał. Jest spora szansa, że w ostrzelanej wiosce był ktoś taki, ale kto to teraz sprawdzi? Nie wiadomo po co robi się z tego takie publiczne zamieszanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież chyba wymieniali z nazwiska tych żołnierzy? A poza tym po co Panu one?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A outorowi tego artykluliku również raczył bym radzic aby nauczył się rozrózniać terorystów od partyzantów....naprawdę wielki wstyd, jeżeli nie po prostu hańba

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju - przecie to ironia była... Nie poznaje Pan języka "wypożyczonego" z proamerykańskich mediów? :-D

A co Afganistanu, to sytuacja nie jest taka jak z Polską wtedy. Żeby analogia była ścisła, to owa partyzantka musiała by być finansowana i wspierana przez NKWD, które miało plan przekształcenia Polski w jeden wielki obóz koncentracyjny. Tak mniej więcej będzie wyglądał Afganistan jeśli talibowie przejmą w nim władzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Chorążewicz, chciałbym waćpanu przypomnieć nieco z polskiej historii, a mianowicie, że kiedy polscy partyzancja walczylła o naszą niepodległość, przez hitlerowców byli po prostu zwani bandytami.
Niech mi Pan wytłumaczy proste pytanie, a mianowicie; Co polskie wojska mają do czynienia w Afganistanie?
Czy Pan zapomniał szczytne polskie hasła: Za naszą i waszaą wolność?
Również dla odświeżenia pańskiej szkolnej pamięci ( jeżeli takowa istnieje) to nasi bohatorowie tacy jak Kościuszko czy Puławski ( również bohaterowie Stanów Zjednoczonych) walczyli o wolność amerykanów a przez Anglików wówczas również byli nazwani rebeliantami a nawet bandytami.
Pan naprawdę powinien wrócić do szkół i uczyć się ponownie i solidnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super! Surowa ręka sprawiedliwości dopadła bandziora i w sposób "chirurgicznie" czyściuteńki usunęła spośród niewinnych cywilów, sprzyjających nam, Polakom i Amerykanom...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.