Facebook Google+ Twitter

"Afghanistan Now!" - wystawa fotografii Maksymiliana Rigamonti

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-30 18:43

Jeszcze tylko do 5 września w Galerii Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego można oglądać wystawę Maksymiliana Rigamonti "Afganistan Now!".

Zdjęcia prezentowane na wystawie tworzą nietypowy reportaż wojenny. Jest to jakby intymny dziennik przedstawiający prywatne życie żołnierzy. Autor zdjęć pokazuje codzienność pełną beztroski, relaksu, śmiechu, ale i niepewności, strachu oraz brutalności. Nie ma tu patosu. Wojnę oglądamy z bardzo bliska, od środka, dosłownie i w przenośni – od kuchni.

"Wylądowałem. Wśród dwóch tysięcy żołnierzy. Nie znałem nikogo. - E, ty! Masz coś? - zagadnął mnie taki jeden. I już wiedziałem, że będzie bohaterem moich zdjęć. Zaraz poznał mnie ze swoimi kumplami. I zostałem ich kumplem. Szybko zapomnieli, że zamiast kałacha mam canona. Byłem z nimi przez półtora miesiąca. Fotografowałem ich codzienność. I straszną - z wybuchami, strzałami. I przyjemną - z plażowaniem, dowcipami i nudą. Wojnę zobaczyłem. Z zupełnie innej strony" - pisze Maksymilian Rigamonti.

Fotografie zostały zrobione wiosną 2009 i latem 2010 roku. Autor zdjęć przebywał wtedy w polskich bazach wojskowych FOB Ghazni, FOB Warrior i FOB Wulcan. Towarzyszył żołnierzom z 1 Plutonu Zgrupowania Bojowego Alpha VII Zmiany PKW Afganistan.

Mirosława Kasowska
(Mirosława Kasowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.