Facebook Google+ Twitter

AfroBrazylijska gorączka sobotniej nocy

Oj, było gorąco w tę ostatnią sobotę karnawału - żywe rytmy bębnów oraz piękne i żywiołowe tancerki. Ci, którzy ze względu na rzekomo pechową datę pozostali w domu, mają czego żałować.

AfroBrasilian Samba Show - City Bum Bum / Fot. Artur BińkowskiAfroBrasilian Samba Show / Fot. Artur BińkowskiPo atrakcjach poprzednich dni ten wieczór w Teatrze Jaracza był zdecydowanie najbardziej porywający i taneczny. Organizatorzy Festiwalu Carnavalia zaprosili do wspólnego występu brazylijską grupę Samba Axe Bahia Show i łódzki zespół City Bum Bum, które zapewniły widzom zgromadzonym na sali wspaniałą zabawę łącznie w błyskawicznym kursem samby brazylijskiej. Przez półtorej godziny kilkunastu muzyków i tancerzy zaprezentowało najgorętsze i najpiękniejsze rytmy, towarzyszące karnawałowym szaleństwom Rio de Janeiro i tajemniczej Afryki.


AfroBrasilian Samba Show - City Bum Bum / Fot. Artur BińkowskiAfroBrasilian Samba Show - Samba Axe Bahia Show / Fot. Artur Bińkowski- To będzie niezwykłe starcie gorącej, granej na żywo samby i pełnych emocji rytmów płynących z afrykańskich bębnów - mówił Andre Mafra, założyciel grupy Axe Bahia („Duch plaży”) i stało się tak jak obiecywał. Podczas widowiska trudno było usiedzieć w miejscu. Widownia klaskała w rytm bębnów a nogi same tańczyły. Roztańczona i barwna grupa brazylijskich tancerek wabiła kolorowymi piórami i mało zakrywającymi strojami. Miękkie ruchy, gibkość i cudowne uśmiechy robiły nie tylko wrażenie na mężczyznach ale i nam kobietom przypominały jak piękne może być kobiece ciało, które "raz odkrywa a raz zakrywa".


Królowa i Król Karnawału - Carnavalia 2010 / Fot. Artur BińkowskiWystępy poprzedziła prezentacja Króla i Królowej Karnawału wybranych dzień wcześniej podczas imprezy w Manufakturze. Nagrody wręczyła Małgorzata Wilczyńska, dyrektorka Ośrodka Kultury „Karolew” - organizatora Festiwalu. Dla królowej - Kingi Michalskiej, było to szczególne wyróżnienie, gdyż akurat w tym samym dniu nastąpiło oficjalne uruchomienie jej własnego serwisu ŁódźGratis.pl, na którym można znaleźć informacje o bezpłatnych imprezach w Łodzi zgodnie z mottem "...bo najlepsze rzeczy w życiu są za darmo".


AfroBrasilian Samba Show - Samba Axe Bahia Show / Fot. Artur BińkowskiWszystkich zainteresowanych poznaniem innych ciekawostek związanych z tradycjami i zwyczajami karnawału brazylijskiego organizatorzy Festiwalu zapraszają do siedziby Centrum Języków Romańskich na trwające jeszcze w poniedziałek i wtorek (16-17:30) warsztaty kulturowo-językowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gorące rytmy i afmosfera.!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arcyciekawie się zapowiada

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.