Facebook Google+ Twitter

Afromental - dokąd zmierza ich kariera?

Rok 2009 to przełomowy rok w karierze zespołu Afromental. Wystąpili w drugim sezonie serialu „39 i pół”, nagrali piosenki na do filmu „Kochaj i tańcz”, wydali swój drugi album pt. „Playing with Pop”, są laureatami tegorocznej Superjedynki.

 / Fot. Barbara Ostrowska PAP

O zespole


Zespół obecnie tworzy siedmiu chłopaków: Wozzo, Tomson, Śniady, Dziamas, Torres, Lajan i Baron. Ich muzyki nie można zaszufladkować; jest to bowiem mieszanka r’n’b, soul i hip-hopu. Ten ostatni jednak nie jest typowym jak dotąd w Polsce hip-hopem, który kojarzy się z blokowiskami. Jest to hip-hop bardziej amerykański. Stad też nazwa zespołu - Afromental, czyli afroamerykańska mentalność. Do tego dochodzi jeszcze beatbox, czyli imitowanie beatu perkusji narządami mowy. Tym w zespole zajmuje się jeden z dwóch wokalistów –Tomson.

Myślę, że jest to zespół, o którym śmiało można powiedzieć, że tworzy muzykę na wysokim poziomie, wyróżniającym się w Polsce. Większość piosenek śpiewają w języku angielskim, co często spotyka się z krytyką ze strony fanów polskiego hip-hopu. W rzeczywistości większość z ich idoli popiera Afromental, który tworzy również piosenki po polsku. Swoją drogą jest to tak naprawdę bezpodstawna krytyka, ponieważ na całym świecie artyści tworzą muzykę po angielsku, a w Polsce jest to przez niektórych odbierane za można powiedzieć pewnego rodzaju antypatriotyzm lub wypieranie się polskości.Koncerty

Wierni fani na pewno pamiętają jeszcze koncerty tego zespołu, które odbywały się po prostu w dyskotekach, a widownia składała się z niewielkiej liczy osób. Można było wśród tych ludzi usłyszeć „O! To chyba Wojtek Łozowski z tańca z gwiazdami! To on śpiewa?”. Również dzisiaj można usłyszeć wiele głosów na temat tego, że Wozzo zaczął śpiewać po tym jak wystąpił w „Tańcu z Gwiazdami” oraz że ważniejsza była dla niego praca w telewizji MTV. Jest to nieprawdą. Dla Wojtka od początku najważniejsza była muzyka; śpiewał jeszcze przed występem w „Tańcu z gwiazdami”, natomiast przy współpracy z MTV cały czas podkreślał, że zawsze najważniejszy będzie dla niego zespół.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nessa Madison
  • Nessa Madison
  • 07.08.2011 18:46

No fajny od 10 do 1 rzecz jasna 10

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku no przyznaj, że fajny zespół;D Ech...;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.11.2009 21:45

Tekst zasługuje na uwagę; abstrahuję od tematu, który interesuje fanów. 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny zespół i fajny artykuł;) Dziś 5!;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.