Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19037 miejsce

"Afryka 2x2" czyli podróż poślubna na Czarnym Lądzie

Kiedy w 2012 r. otrzymałam tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2011 Roku, Lidka Raś wykrzyknęła: „Ela, przecież my nic o tobie nie wiemy! Napisz coś!”. No więc piszę.

Przed ślubem / Fot. Ela WiejaczkaPracuję jako lider wypraw, najczęściej w Afryce. Regularnie wchodzę z grupami na Kilimandżaro (Tanzania), a także na Jebel Toubkal (Maroko) czy Ras Dashen (Etiopia), stanęłam również na Marghericie (Uganda). Byłam w RPA, Namibii, Zimbabwe, kilku krajach Ameryki Południowej i w Nepalu. Uwielbiam poznawanie nowego poprzez ludzi, dlatego praca daje mi poczucie samospełnienia.

Po ślubie :-) / Fot. ArchiwumNa Czarnym Lądzie czuję się jak w domu, zwłaszcza na wschodzie, gdzie mówią w suahili. Ale moje serce ciągnie też do Polski - w czerwcu wyszłam za mąż. Tomek kocha rowery, a ja Czarny Ląd, stąd pomysł na wyprawę „Afryka 2x2” - pięć miesięcy, jedenaście krajów, siedem tysięcy kilometrów. Pedałując. Poszukując wody. Czasem bojąc się. Wspólnie. Taki mamy plan na podróż poślubną.

Trasa wyprawy / Fot. Archiwum3 grudnia br. wyruszamy do Namibii (jeszcze czekamy na wizy!). Będziemy zmierzać na północny-wschód kontynentu, przez Botswanę, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Malawi, Tanzanię, Burundi, Rwandę, Ugandę, żeby zakończyć podróż w Kenii. Ale po drodze będzie jeszcze niespodzianka - o tym z trasy ;-) Chcemy być blisko prostych ludzi, spać w ich domach (ale zabieramy też namiot) i słuchać historii. Będziemy również zatrzymywać obrazy w kadrach, po powrocie spróbujemy złożyć fotografie i opowiadania w jedną całość.

Nasz profil na FB / Fot. ArchiwumZapraszamy na naszą facebookową stronę "Afryka 2x2".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Oj, coś mi się wydaje, że do afrykańskiej kolekcji doszlusuje jeszcze jedna pozycja.
W mojej biblioteczce poczesne miejsce zajmują: 'Rowerowe safari z Kairu do Kapsztadu' Macieja Czaplińskiego oraz rewelacyjne 2 tomy 'Afryka trek' małżeństwa Poussinów.

Gratuluję dwóch tak wielkich wypraw: jedna na całe życie przez życie, a druga tylko i aż przez afrykański kontynent.
Szczęśliwych obu podróży!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje! Grunt to spełniać zamiary, nawet po kilku latach... Mam nadzieję, że Lidka Raś zagląda ma W24...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję! Będziemy relacjonować z trasy :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po. 1 . Gratuluję i najlepsze życzenia. Małżeństwo to poważna decyzja życiowa, zdecydowanie trudniejsza niż wyprawa do Afryki, bo ta jest po prostu łatwiejsza. ;)) mimo tego proszę, uważajcie na siebie. Życzę Wam szczęśliwej podróży i szczęśliwego powrotu. I czekam na relacje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fantastyczna sprawa. Trzymam kciuki i gorąco kibicuję. Serdecznie pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.