Facebook Google+ Twitter

Afryka Reggae Festiwal 2009 w toruńskim klubie "Od Nowa"

Afryka Reggae Festiwal - najstarszy festiwal muzyki reggae w Polsce w ostatni styczniowy weekend odbył się po raz 19. Fani tego gatunku muzyki uznali imprezę za wydarzenie roku w województwie kujawsko-pomorskim.

Zespół Creska / Fot. Łukasz KołtackiPo raz 19. toruński klub studencki „Od Nowa” zapełnił się fanami muzyki reggae, którzy przyjechali z całej Polski. Co najbardziej istotne, festiwal nie jest tylko koncertem. Od pierwszej edycji dochody z biletów stanowią pomoc dla najuboższych zamieszkujących biedne kraje Czarnego Lądu. Tegoroczna edycja jest tradycyjnie współorganizowana przez Polską Akcję Humanitarną (obok Stowarzyszenia "Toruńska Grupa Inicjatywna - Nowe Społeczeństwo" i Studenckiego Klubu Pracy Twórczej "Od Nowa"), która ma za zadanie zadbać, by uzyskana z biletów kwota dotarła do potrzebujących w Sudanie.

W trakcie dwudniowej imprezy obok znanych zespołów tj. Vavamuffin, Paraliż Band czy wokalistki Marlene Johnson (zagrała razem z Riddimzz Team) pojawili się też: Jafii Namuel, Stare of Unity, Tabu, Pan Profeska oraz Izrael i Creska. Niektóre z nich zaprezentowały materiał pochodzący z najnowszych wydawnictw płytowych. Ci, którzy nie mogli przybyć i posłuchać afrykańskich rytmów, Publika bawiła się świetnie / Fot. Łukasz Kołtacki mogli skorzystać z bezpośredniej transmisji radiowej za sprawą Studenckiego Radia Sfera pełniącego patronat medialny.

Stage of Unity / Fot. Łukasz KołtackiFestiwal po raz pierwszy odbył się w 1991 roku pod nazwą "Africa is Hungry" i z tą właśnie nazwą jest do dziś kojarzony. Od roku 1999 przyjął nazwę Afryka Reggae Festiwal lub też po prostu "Afryka". Jest to także od początku akcja dobroczynna, bo dochody z każdej edycji trafiają dzięki polskim misjom do najbiedniejszych krajów Czarnego Lądu tj. Zambia, Kenia, Ruanda, Burundi, Sudan, Kongo czy Tanzania. Udział w imprezie brała czołówka gatunku z Daabem, Bakshishem czy Izraelem na czele. Łącznie jest to już ponad 160 zespołów, wliczając w to kapele spoza Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oczywiście na plus :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za relację i zdjęcia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porządna robota, jak zawsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.