Facebook Google+ Twitter

Afryka świętuje niepodległość

Rok 1960 był dla Afryki rokiem wolności. 17 państw uzyskało wtedy niepodległość, zamykając tym samym erę kolonizacji Czarnego Lądu.

 / Fot. Chris Kirchhoff, MediaClubSouthAfrica.comNie tylko tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej są powodem do dumy dla milionów Afrykańczyków. Blisko 400 mln obywateli, w 17 afrykańskich krajach, świętuje w tym roku 50 lat niepodległości swoich państw - Togo, Senegalu, Mali, Madagaskaru, Demokratycznej Republiki Konga, Somalii, Beninu, Nigru, Burkina Faso, Wybrzeża Kości Słoniowej, Czadu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Konga, Gabonu, Nigerii, Mauretanii, Kamerunu.

We wszystkich tych krajach Czarnego Lądu, przez cały rok odbywają się oficjalne uroczystości i imprezy kulturalne, upamiętniające wydarzenia z 1960 roku.

 / Fot. Chris Kirchhoff, MediaClubSouthAfrica.comZapraszamy do zapoznania się z interaktywną mapą, dzięki której dowiecie się więcej o każdym z państw, które świętuje w tym roku 50. rocznicę uzyskania lub odzyskania niepodległości. Po kliknięciu na jeden z zaznaczonych na mapie punktów, wyświetlą się informacje historyczne oraz szczegółowe dane statystyczne na temat wybranego kraju.

Na podstawie: CIA World Factbook, Encyklopedia WIEM - Onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.