Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4450 miejsce

Afryka w Hamburgu! Musical "Król Lew" w porcie nad Łabą

W teatrze nad Łabą, w największym europejskim porcie w Hamburgu, budzi się do życia kolorowy świat zwierząt i piękno Parku Narodowego Serengeti. Kolorowa Afryka, zachwycający świat natury – wszystko to za murami teatru w środku Europy!


Fot. Brinkhoff/MögenburgAdaptacja "Króla Lwa" – kreskówki Wolta Disneya przez Juli Tymor okazała się prawdziwym musicalowy dziełem sztuki. Spektakl oczarowuje spektakularnymi maskami, fantastycznymi kostiumami, a przede wszystkim niezapomnianymi brzmieniami. Fot. Brinkhoff/Mögenburg Razem z tysiącami widzów miałam okazję obejrzeć jedno z najpiękniejszych musicalowych przedstawień jakie zdołał wykreować człowiek i postęp techniki.

Od swojej premiery w 2001 musical bije w Niemczech rekordy popularności. Tłumy w porcie czekające na specjalny statek, który przewozi widzów na drugi brzeg rzeki, prosto pod drzwi teatru – to już normalny element krajobrazu w Hamburgu.Fot. Brinkhoff/Mögenburg Przychodzą całe rodziny z małymi dziećmi, młodzi na randkach i szacowni emeryci. Wszyscy bez wyjątków wychodzą oszołomieni i zachwyceni – parogodzinna podróż w głąb dzikiej Afryki skutecznie odrywa od europejskiej gonitwy i codziennego chaosu.Fot. Brinkhoff/Mögenburg

Teatralna i filmowa reżyser - Julie Tymor przerobiła film dla dzieci w małe dzieło sztuki. Z elementami starej sztuki masek i cieni, z wpływami z afrykańskich i azjatyckich kręgów kultury - wykreowała zachwycające wizualne i emocjonalne dzieło teatru. Dziewiętnastowieczna sztuka musicalu zyskała tu wymiar niepowtarzalny. Monumentalne dekoracje, techniki wizualne, a przy tym zachowanie tradycyjnego, na przemian mówionego, tańczonego i śpiewanego kształtu musicalu, dostarcza widzom niezapomnianych wrażeń. Fot. Brinkhoff/Mögenburg Juli Taymor nie ukrywa aktorów za maskami i lalkami, ale daje im możliwość wyrażenia siebie. Dzięki temu historia lwa Simby nabiera niepowtarzalnego znaczenia. Staje się nie tylko przepiękną historią lwiątka zmieniającego się w króla zwierząt, jest przede wszystkim historią o szczęściu, miłości i odpowiedzialności. Jest opowieścią o dojrzewaniu, o poszukiwaniu własnej drogi i miejsca w życiu. Fot. Brinkhoff/Mögenburg
Do znanej filmowej muzyki Eltoa Johna i Tima Rice’a w wersji scenicznej dołączyły pulsujące afrykańskie rytmy – tworząc nastrój egzotyki i niezwykłości. Musical, to według statystyków - miliony widzów, ponad 400 kostiumów ręcznie szytych, ponad 300 masek i lalek przygotowywanych na całym świecie, 25 gatunków przedstawionych zwierząt i kilkuletnie przygotowania spektaklu. Dla widzów - przede wszystkim czas niezapomnianych wrażeń!

Musical można obejrzeć w Theater im Hafen w Hamburgu. Więcej informacji na temat przedstawienia i rezerwacji biletów na stronie www.stage-entertainment.de.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.