Facebook Google+ Twitter

Afryka w Potrzebie - wystawa na stołecznym dworcu

Jeszcze przez tydzień na warszawskim dworcu głównym będzie można obejrzeć wspólną wystawę zdjęć dokumentujących pracę 4 polskich organizacji pozarządowych w Afryce.

Na wystawę zapraszają Polska Zielona Sieć, Fundacja Simba Friends, Polska Akcja Humanitarna i Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”.

Dlaczego właśnie Afryka?

Wystawa w holu głównym krakowskiego dworca PKP. / Fot. Simba FriendsW zestawieniach pokazujących rejony świata najbardziej dotknięte biedą, epidemią AIDS, zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych i brakiem perspektyw na samodzielny rozwój Afryka jako kontynent zajmuje pierwsze miejsce. Właśnie dlatego Afryka to miejsce wytężonej pracy polskich organizacji pozarządowych. Działają tam, bo wierzą, że każdy z nas będąc – w Malawi, Sudanie, Tanzanii, Kenii czy Ghanie – zrobiłby to samo. Pomagają w rozwoju najbiedniejszych rejonów świata - w rozwoju, który doprowadzi Afrykę do uniezależnienia się od pomocy z zewnątrz. Pracują po to, aby zapewnić dostęp do tak podstawowych rzeczy jak czysta woda, leki czy edukacja i szanse na zdobycie pracy. Pracują tam, bo wierzą, że wszystkim ludziom bez względu na to, skąd pochodzą, przysługują te same podstawowe prawa, np. prawo do godnych warunków życiowych. Mimo wciąż istniejących problemów, na ponad 190 państw na świecie 150 państw jest biedniejszych od naszego kraju.

Zdjęcia prezentowane na wystawie dokumentują pracę, jaką wykonali w Afryce. Pokazują ciężko doświadczonych przez niesprzyjający los ludzi, którym byli w stanie pomóc, dać narzędzia do dalszego rozwoju i spowodować, że ich życie stanie się choć trochę łatwiejsze.

Wystawę można obejrzeć na pierwszym peronie warszawskiego Dworca Centralnego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Więcej informacji o działalności poszczególnych organizacji znajdziesz na:
simbafriends.org, zielonasiec.pl, swm.pl i pah.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.