Facebook Google+ Twitter

Afryka zawita do Sosnowca

Współautorzy: Barbara Podgórska

W sobotę, 16 października odbędzie się w Sosnowcu prawdziwa afrykańska uczta duchowa. A raczej taneczna. Będzie można potańczyć afro dance na warsztatach w Klubie Kiepury, a wieczorem zabawić się w rytmie bębnów w Piwnicy Pod Spodem.

 / Fot. Archiwum Stowarzyszenia Aktywne Kobiety- Od godziny 12 do 15 w Miejskim Klubie Kiepury, przy ul. Będzińskiej 65 odbędzie się warsztat Afro Dance, spotkanie z muzyką bębnów, rytmem i mową ciała - zapowiada Monika Sobańska, wiceprezeska Stowarzyszenia Aktywne Kobiety. - Zapoznamy się z Soli - tradycyjnym tańcem z Afryki Zachodniej, tańczonym w Mali, Gwinei i Burkina Faso. Taniec afrykański jest niezwykle energetyczny - wyzwala w tancerzach emocje, porusza całe ciało. Charakterystyczne jest również to, że tańczymy do muzyki bębnów – poczujemy, jakie wspaniałe jest połączenie ruchu i rytmu. Na warsztat należy zabrać dużo energii i wodę, bądźcie boso!

Z kolei na imprezie Afro Party w Piwnicy Pod Spodem (ul. Mościckiego 14) obejrzymy afrykańskie slajdy, zaszalejemy przy afrykańskich rytmach, zobaczymy, jak robią to profesjonaliści. Zapraszamy także do przyniesienia własnych bębnów, gdyż organizatorki planują jam session. Start o 18.00!

Warsztaty oraz AFRO PARTY poprowadzi gość specjalny - Wioletta Wojciechowska, która tańcem afrykańskim zajmuje się od 13 lat. Podczas wielu podróży do Afryki Zachodniej pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami Mali, Gwinei i Senegalu. W 2004 roku uczyła się od solistów baletu narodowego Senegalu w Dakarze. Współpracowała ściśle z Ballet National du Mali oraz Ballet District de Bamako. Podczas prawie rocznej podróży po Afryce odbyła staż w Conakry z Les Ballets Africains, narodowym baletem Gwinei, znanym na całym świecie. Obecnie jest tancerką zespołu Konoba (www.konoba.pl) i choreografem grupy tancerzy współpracujących z zespołem.

Tancerce towarzyszyć będzie Francuz Maxime Piazza, który muzyką perkusyjną zajmuje się również od 13 lat. Interesuje się głównie instrumentami perkusyjnymi Afryki Zachodniej (djembe, dundun, dundun kassonke), gra także na kongach. Swoją pierwszą podróż do Afryki odbył w 2000 roku, podczas której pracował z Baletem Narodowym Mali, od tego czasu regularnie co roku podróżuje – rozwija swój styl i rozszerza wiedzę na Czarnym Kontynencie. W Polsce prowadzi zespół Konoba.

Zgłoszenia na warsztaty: www.aktywnekobiety.org.pl
Na Afro Party nie trzeba się zapisywać!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.