Facebook Google+ Twitter

Afrykańskie klimaty na wrocławskim rynku

  • B P
  • Data dodania: 2010-08-28 12:02

Już jutro (29.08) miłośnicy kontynentu afrykańskiego będą mogli poczuć jego klimat w samym sercu stolicy Dolnego Śląska, czyli na wrocławskim rynku. W tym dniu, staną na nim prawdziwe pigmejskie chaty, dwie z nich budowane będą w trakcie trwania niedzielnej imprezy.

ulotka / Fot. Bracia Mniejsi KapucyniAby jednak mieszkańcy i goście Wrocławia mogli w pełni odczuć atmosferę afrykańskiej wioski na rynku zapanują rytmy "czarnego lądu", a każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach żywiołowego, budzącego wewnętrzny ogień tańca tego kontynentu.

Po takim wysiłku warto wyrównać bilans energetyczny organizmu za pomocą podstawowych pigmejskich potraw, czyli manioka oraz charakterystycznego miodu. Całość dopełni prawdziwa pigmejska spódniczka, którą każdy odważny przechodzień będzie mógł przymierzyć i na pamiątkę zrobić sobie w niej zdjęcie.

Nie bez powodu jednak wszystkie te atrakcje będą oczekiwać na wrocławian i przejezdnych. Cała impreza organizowana jest przez Sekretariat Misyjny Braci Mniejszych Kapucynów, a jej celem jest zebranie 20 tys. euro, które pozwolą wybudować dwie szkoły z prawdziwego zdarzenia w Czadzie-Gore. Obecnie klasy liczą około 40-50 uczniów, którzy w trakcie zajęć lekcyjnych siedzą po pięciu w ławkach przeznaczonych na troje dzieci. Można powiedzieć, że to i tak dobrze, gdyż w niektórych wioskach brak jest jakichkolwiek budynków, gdzie można by było przeprowadzać podstawowe zajęcia. Jak informuje br. Benedykt Pączka budowa pierwszej z nich ruszy już w grudniu, drugiej natomiast w ciągu kolejnych sześciu miesięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.08.2010 19:47

Dobry artykuł i cieszę się że na niego trafiłam, rozesłałam dalej. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.