Facebook Google+ Twitter

Aga Zaryan w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Koncert

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-24 15:15

Aga Zaryan - podczas świątecznego koncertu w Filharmonii Narodowej w Warszawie zaprezentuje jazzowe interpretacje poezji Czesława Miłosza.

 / Fot. Materiały prasoweW niedzielę 4 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się galowy koncert z cyklu "Deutsche Bank Invites". Aga Zaryan tego wieczoru zaprezentuje repertuar z interpretacjami poezji Czesława Miłosza.

Czeka nas prawdziwa uczta muzyczna w świątecznej atmosferze. Podczas jedynego koncertu w Warszawie Aga Zaryan wystąpi na scenie w towarzystwie European Jazz Quartet i Atom String Quartet.


Repertuar koncertu to utwory z albumu "A Book of Luminous Things" wydanego przez prestiżową wytwórnę Blue Note Records oraz kompozycje z najnowszej
polskojęzycznej płyty pt. "Księga olśnień". Kompozycje do wierszy Czesława Miłosza są przepełnione liryzmem oraz zmysłowością, a partie wokalne Agi Zaryan przywodzą na myśl klasyczne wykonania największych diw jazzu. Albumy zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność oraz krytykę.


 / Fot. Aga Zaryan podczas koncertu. Materiały prasoweAga Zaryan jest dziś uznaną na świecie wokalistką jazzową młodego pokolenia, kontynuującą najlepsze jazzowe tradycje tworzone przez takich artystów jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Wyróżnia ją specyficzny styl i sposób śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłą, matową barwą głosu. Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem siedmiu albumów, które uzyskały statusy złotych, platynowych i multiplatynowych płyt.

W roku 2008 Aga została uhonorowana prestiżową nagrodą Fryderyka za album "Umiera Piękno". Była także nominowana przez Wysokie Obcasy - magazyn Gazety Wyborczej - do tytułu Kobiety Roku 2008.Bilety do nabycia w sieciach empik, Saturn, Media Markt. www.ticetpro.pl
Cena: 80 - 300zł


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.