Facebook Google+ Twitter

AGA ZARYAN w Łodzi

23 listopada w łódzkiej Wytwórni, w ramach jesiennej trasy po Europie wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek jazzowych Aga Zaryan. Koncert promuje nowy album ”Remembering Nina & Abbey”.

 / Fot. Materiał prasowyBohaterkami koncertu będą dwie niezwykłe kobiety: kultowa Nina Simone oraz charyzmatyczna Abbey Lincoln, uważana za ostatnią wielką divę złotej ery jazzu.

Jak mówi Aga: “... Simone i Lincoln to kobiety, których artystyczna postawa od wielu lat mnie inspiruje, tym albumem chciałabym je upamiętnić...”

Nina Simone to ikona muzyki XX wieku, postać tragiczna. Legendarna ze względu na charyzmatyczny głos i swój sceniczny temperament.
Druga z bohaterek to równie interesująca, ale mniej znana Abbey Lincoln, kobieta nietuzinkowa o silnej osobowości. Wielka dama jazzu. Obie artystki walczyły o zniesienie segregacji rasowej.

Aby zbliżyć się do oryginalnych nagrań Niny Simone oraz Abbey Lincoln, Aga Zaryan zdecydowała się nagrywać album techniką z lat 50-tych, kiedy to wszystkie płyty nie tylko jazzowe, nagrywane były na żywo (ang. “live”).
Zgodnie z zapowiedzią występy będą świetną okazją do zapoznania się z nowymi interpretacjami niezapomnianych utworów. Usłyszymy na żywo między innymi takie przeboje jak: “My Baby Just Cares for Me”, “I Want A Little Sugar in My Bowl”, “Don’t Let Me Be Misunderstood”, “Wild Is The Wind” czy “Lilac Wine”.

Aga Zaryan jest dziś rozpoznawalną w świecie wokalistką jazzową. Zaryan jest pierwszą oraz jedyną polską artystką, której płyty ukazują sią w legendarnej wytwórni jazzowej Blue Note Records.
Występuje z powodzeniem na niezliczonych scenach, m.in. w renomowanych klubach europejskich i amerykańskich, w Japonii, Chinach, Turcji, Rosji, Izraelu oraz Islandii.

Swój sukces zawdzięcza znakomitym umiejętnościom wokalnym, charyzmie scenicznej oraz możliwości współpracy z najznamienitszymi muzykami na świecie. Koncerty Agi Zaryan słyną z niezwykłej atmosfery oraz mistrzowskiego pozimu wykonywanej muzyki.

Bilety:
70 zł z kartą klubu Wytwórnia
90 zł bez karty klubu Wytwórnia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.