Facebook Google+ Twitter

AGATA KULESZA czyta Jerzego PILCHA

18 maja o godz. 12:00 Teatr Ateneum zaprasza na trzecie WIELKIE CZYTANIE. Tym razem Agata Kulesza przeczyta opowiadanie „Najpiękniejsza kobieta świata” Jerzego Pilcha.

 / Fot. Teatr AteneumJERZY PILCH – prozaik, publicysta, dramaturg, scenarzysta filmowy, uważny i krytyczny obserwator rzeczywistości. Pisarz, którego bronią wobec niedoskonałości tego świata jest ironia i cięte pióro.

AGATA KULESZA - aktorka filmowa, serialowa, teatralna, dubbingowa. W tym roku, za rolę w filmie "Ida", po raz drugi już, "ujrzała Orła cień". Na deskach Teatru Ateneum można zobaczyć ją w spektaklu "Merylin Mongoł" w reż. Bogusława Lindy. Majowe WIELKIE CZYTANIE należy właśnie do niej! Przeczyta opowiadanie „Najpiękniejsza kobieta świata” Jerzego Pilcha.

Tradycja aktorskich czytań jest długa; narodziła się niegdyś w radiu i do dziś jest tam kultywowana. Dziś dużą popularnością cieszą się e-booki, płyty CD z nagraniami znanych książek dawnych i nowych. Czytanie aktorskie najpóźniej trafiło do teatru, przede wszystkim w formie „prób czytanych” dramatów współczesnych.
WIELKIE CZYTANIE w Ateneum to bezpośrednie spotkania znakomitych powieści z równie znakomitymi ich interpretatorami.


"Jak przychodzi wielka miłość, to człowiekowi zawsze się zdaje, że pokochał NAJPIĘKNIEJSZĄ KOBIETĘ ŚWIATA. Ale jak człowiek faktycznie pokochał najpiękniejszą kobietę świata - może mieć kłopoty. [...] Jej klęski nie miały znaczenia wobec jej piękna. Bo jakież miało znaczenie, że była żadną piosenkarką, nędzną poetką i mizerną malarką, kiedy w zetknięciu z nią najwięksi śpiewacy tracili głos, najwybitniejsi poeci nie wiedzieli, co powiedzieć, a najoryginalniejsi malarze sikali w portki z wrażenia?" /Jerzy Pilch

CIĄG DALSZY 18 maja o godz. 12:00!!!
Bilety: parter 20zł, balkon 10zł.


Partner spotkania: Świat Książki

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.