Facebook Google+ Twitter

Agata Moll gościem tegorocznej gali Miss Śląska i Zagłębia 2013

Miss Poloni 2010 w Austrii specjalnym gościem wyborów Miss Śląska i Zagłębia 2013.Utalentowana baletnica i piosenkarka pochodząca z Chorzowa zaprezentowała się na scenie w Katowicach.Ta młoda dziewczyna robi wielką karierę.

 / Fot. Wiesław Urbańczyk

Agata Moll pochodzi z Chorzowa. Swoją przygodę ze sceną rozpoczęła już w wieku 4 lat, pojawiając się pierwszy raz na deskach Opery Śląskiej w spektaklu „Madame Butterfly“. Naukę rozpoczyna kilka lat później w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu - to właśnie taniec był jej pasją od najmłodszych lat. Już jako uczennica Szkoły Baletowej, wyjeżdża młodziutka Agata z Operą Śląską na tournee do Niemiec, gdzie występuje jako solo-tancerka w operze „Carmen“.
Ale nie tylko taniec inspirował młodą dziewczynę. W wieku 18 lat, dostaje się do „Chóru Mieszanego przy Operze Śląskiej“, gdzie nabiera doświadczenia również w dziedzinie śpiewu. Bierze udział w koncertach, operach: „Aida“, „Nabucco“ oraz operetce „ Wesoła Wdówka“ (wciela się w rolę Gryzetki, prezentując również swoje umiejętności taneczne). Latem 2005 roku wyjeżdża na tournee do Niemiec (występuje w operze „Nabucco” - spektakle open air).
Jako absolwentka Szkoły Baletowej rozpoczyna następnie naukę na Anton Bruckner Universität w Linz (Austria) na kierunku Pedagogiki Tańca. Młoda i zdolna tancerka już w trakcie studiów podejmuje się wielu projektów tanecznych, współpracując ze znanymi choreografami sceny austriackiej, sama tworzy również swój spektakl, który miała możliwość zaprezentować także w Krakowie w 2007 roku.
W 2008 roku zdobywa 2 miejsce na Festiwalu Tanecznym OpArt w Chorwacji. Agata kontynuuje rozpoczętą w Polsce naukę śpiewu. Dostaje również rolę w musicalu „Cabaret“ w austriackim Bad Leonfelden.
Po ukończeniu studiów, kontynuuje swoją pracę w Austrii, dostaje min. role w musicalach: „Hair“, „The Rocky Horror Show“, jak również pojawia się gościnnie w programie artystycznym „Rewii Musicalowej“ w Krakowie, występując min. podczas koncertu poświęconemu pamięci Anny Jantar.
W 2011 rozpoczyna współpracę z Landestheater Linz. Występuje gościnnie w spektaklach: „Gräfin Mariza“ (operetka „Hrabina Marica“), „Das Narrenschiff“ („Statek głupców “) balet pod kierownictwem Jochena Ulricha - znanego choreografa sceny niemieckiej i austriackiej.
Pod koniec 2012 roku, występuje gościnnie z Teatrem KuK w Linz, gdzie w spektaklu teatralnym „Cheek to Cheek“ wciela się w rolę tancerki/zjawy oraz dziewczyny (roli mówionej).
W tym sezonie można ją oglądać na deskach nowopowstałego Musiktheater Linz - jednego z najnowocześniejszych teatrów w Europie - w operetce „Pariser Leben“ („Życie Paryskie“)
W lipcu i sierpniu wystąpi na tegorocznym „Lehár Festival” w austriackim Bad Ischl, w musicalu „Hallo Dolly!“.
W przyszłym sezonie, kontynuuje współpracę z Teatrem Muzycznym w Linz, będzie można ją zobaczyć na scenie jak również podejmie się współpracy choreograficznej w operetce "Die Fledermaus" ("Zemsta Nietoperza") w reżyserii Adriany Altaras. Premiera odbędzie się 14-stgo grudnia bieżącego roku.
Obok kariery scenicznej, od ponad 10 lat zajmuje się modelingiem. Jako młodziutka nastolatka, brała udział w licznych konkursach piękności, min. szesnastoletnia Agata zdobywa tytuł „Miss Gracji Śląska i Zagłębia" w regionalnych wyborach konkursu „Najpiękniejszej Polskiej Dziewczyny“ oraz bierze udział w półfinałowej gali konkursu. Następnie drugie miejsce w konkursie „Odkrycie Wiosny“. W między czasie bierze udział w licznych pokazach mody. Po wyjeździe do Austrii, kontynuuje współpracę jako modelka i fotomodelka w Linz, do dziś wyjeżdżając na liczne pokazy mody w Austrii i nie tylko.
W 2007, 2009 i 2010 roku, współpracuje z „Miss Austria Corporation“ (Biurem Miss Austria) jako asystentka choreografa podczas wyborów „Mister Austria“ - również sama Agata występuje na scenie z kandydatami konkursu.
W 2010 roku, wzięła udział w konkursie „Miss Polonii w Austrii“ organizowanym w Wiedniu, zdobywając główne miejsce i tytuły „Miss Polonii w Austrii 2010“ oraz „Miss Publiczności“.
24 Maja była gościem tegorocznej gali „Miss Śląska i Zagłębia”, zasiadła w jury konkursu oraz zaprezentowała się na scenie w krótkim programie artystycznym, umilając czas publiczności utworami z musicali "Grease" i "Hair".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.