Facebook Google+ Twitter

Agata Żołądź - grafiki pt. Obcy - Galeria Schody 27.10-07.11.2014

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-25 14:50

Owy Ktoś́ nie pragnie utrzymać́ dzielącego go z resztą grupy dystansu, lecz go zmniejszyć́, a sytuacja w jakiej się̨ znajduje ciąży mu. Koncentruje wiec swe działania na uzyskaniu akceptacji oraz stanowiska pełnoprawnego członka świata.

Wystawa “Obcy” autorstwa Agaty Żołądź́ prezentowana w warszawskiej Galerii Schody przedstawia cykl kilkunastu grafik poświęconych tematowi wyobcowania. Bohaterem jej opowieści jest człowiek żyjący w poczuciu przynależności do świata, który nie jest w jego zasięgu. Nie potrafi odnaleźć́ związku i cech wspólnych ze światem oraz grupą społeczną, w której żyje. To ten, którego inni ludzie nie rozumieją̨, nie jest dla nich jednak niewidzialny. Wiedzą o jego istnieniu, lecz go nie akceptują̨. Samo słowo “obcy” ma zdecydowanie negatywne konotacje, potocznie rozumiane opisuje kogoś́ o niepełnym członkostwie w grupie. Owy Ktoś́ nie pragnie utrzymać́ dzielącego go z resztą grupy dystansu, lecz go zmniejszyć́, a sytuacja w jakiej się̨ znajduje ciąży mu. Koncentruje wiec swe działania na uzyskaniu akceptacji oraz stanowiska pełnoprawnego członka świata. W tym wszystkim dominuje napięcie i strach, a także niemiłe poczucie niedopasowania. Żyjemy w świecie wszechobecnego uczestnictwa. Współczesny gigantyczny wzrost tendencji do dialogu i komunikacji paradoksalnie przyczynia się̨ również̇ do wzrostu problemu wyobcowania. Artystka szukając drogi ekspresji dla tego typu przemyśleń́ eksperymentuje z niekonwencjonalnymi technikami druku: tinta piaskową, kserem, offsetem. Warsztat po który sięga odzwierciedla emocjonalny rozpad i niemożność́ odnalezienia się̨.
Artystka - Agata Żołądź́ - urodziła się̨ w 1987 roku w Tarnowie. Jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pokazane na wystawie prace to grafiki dyplomowe wykonane na przełomie 2013/2014 roku w pracowni wklęsłodruku pod opieką prof. Krzysztofa Tomalskiego. W kręgu jej artystycznych zainteresowań́ prócz grafiki warsztatowej znajduje się̨ również̇ malarstwo oraz grafika projektowa.
(Krzysztof Grzelak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.