Facebook Google+ Twitter

Age Of Empires Castle Siege: następca kultowego Clash of Clans?

Wielu z Was pewnie lubi w wolnej chwili włączyć jakąś grę na swoim smartfonie. Na pewno nie raz i nie dwa przeglądaliście Google Play, Windows Store czy App Store nie wiedząc który tytuł wybrać. Dzisiaj przybliżę Wam jeden z nich.

 / Fot. P.S

Ogólnie


Age of Empires jest grą bardzo podobną do kultowego Clash of Clans, który zdobył szerokie grono wiernych fanów, często logujących się do gry i wysyłających swe wojska na grabieże terytoriów. Jeżeli i ty zaliczasz się do grona wirtualnych wodzów, lubiących rozbudowywać swoje wioski, trenować i ulepszać armie, a następnie wysyłać je w bezlitosny bój to zdecydowanie powinieneś się przyjrzeć tej grze.

Rozgrywka


Na początku stajemy przed wyborem cywilizacji którą będziemy zaczynać grę, mamy tutaj do wyboru Brytów, Zakon Krzyżacki, Franków,, Saracenów, Bizancjum i Ruś Kijowską. Każda z nich posiada swoich unikalnych bohaterów mających całkowicie różne zdolności, np. Ryszard Lwie Serce zwiększy szybkość i obrażenia zadawane przez nasze jednostki, a Joanna D'Arc spowoduje, że okoliczni wrogowie przejdą na naszą stronę. O czym warto pamiętać - te umiejętności działają przez ograniczony czas więc warto ich używać rozważnie. Za 500 sztuk złota możemy później zmienić swoją cywilizacje na inną.

 / Fot. P.SGdy już wybierzemy nację i zaczniemy budować swoją twierdzę musimy pamiętać że budynki aktualnie ulepszane nie produkują ani nie bronią naszych terenów przez co czas ich ulepszenia trzeba dokładnie planować (żeby nie czekać po kilkanaście godzin ja swoją twierdzę ulepszam w nocy). Ten tytuł również oferuje wszelakie ulepszenia jednostek, przez co zwiększamy ich wytrzymałość oraz obrażenia. Różnią się trochę również surowce, dzięki którym możemy przeprowadzać ulepszenia, mamy tutaj: drewno, jedzenie, kamień i złoto (najtrudniej zdobywane, łatwo można go mieć dzięki mikropłatnościom ale jakoś nie jest specjalnie potrzebne żeby cieszyć się rozgrywką).

Grafika jak na grę która jest głównie na smartfony i tablety jest przyjemna, kolorowa i ładnie wygląda na zbliżeniach, jednym zdaniem nic nie można jej zarzucić, jest ona bardzo podobna do kultowego Clash of Clans. Natomiast sam model prowadzenia bitwy jest zupełnie inny niż w innych tytułach tego typu. Przede wszystkim mamy możliwość dowodzenia swoimi oddziałami i możemy sobie zaplanować co zniszczymy w pierwszej kolejności. Bardzo pomaga to w bitwach wyeliminować oddziały obronne albo budynki (wieże łucznicze, katapulty itp.). Jeśli zależy nam tylko na zasobach można przeprowadzić szybki atak na magazyny, farmy i tartaki i uniemożliwić rozbieganie się wojsk po całej twierdzy rąbiących bezsensownie wszystkie budynki na swojej drodze przez co giną bardzo szybko.

 / Fot. P.SMożemy nauczyć się także podstaw gry w dwudziestu misjach treningowych, których przejście daje dodatkowe surowce potrzebne na rozbudowy, ulepszenia itp. jak również do dyspozycji gracza oddano dziesięć misji historycznych, w których mamy odgórnie narzucone oddziały i bohaterów, których będziemy mogli użyć.

Podsumowanie


Age of Empires Castle Siege jest grą niewątpliwie wartą uwagi. Wprowadza sporo innowacji w stosunku do innych tytułów. Można wymienić choćby wielu bohaterów czy bardzo cenną możliwość sterowania jednostkami podczas bitwy. Jedynym minusem jest to że gra nie jest tak popularna, jak w Clash of Clans, chociaż według mnie jest zdecydowanie od niej lepsza. Może niedługo się to zmieni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.