Facebook Google+ Twitter

Agenci CBA weszli do NFZ. Badają sprawę refundacji leków na raka

Agenci CBA mają ostatnio pełne ręce roboty. Wczoraj wkroczyli m.in. do biur Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, dzisiaj - do NFZ. Agenci zabezpieczyli w NFZ dokumenty.

Były prezes NFZ Jacek Paszkiewicz / Fot. Wojciech Gadomski/PolskapresseWczoraj i dzisiaj Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi czynności na zlecenie warszawskiej prokuratury. Prokuratura ustala, czy były szef Narodowego Funduszu Zdrowia, Jacek Paszkiewicz, działał zgodnie z prawem czy też przekroczył uprawnienia i nie dopełnił obowiązków. Chodzi o kwestie niedostępnych w pełni leków onkologicznych. Na początku bieżącego roku, zawiadomienie w tej sprawie złożył w prokuraturze, minister zdrowia.

Agenci CBA zabezpieczyli w NFZ dokumenty dotyczące przepływów finansowych oraz refundacji leków onkologicznych, czyli tzw. cytostatyków, których na początku 2012 roku zabrakło w szpitalach. Minister Bartosz Arłukowicz, w zawiadomieniu do prokuratury, zwrócił uwagę na przypadki "odsyłania pacjentów przez Warszawski Instytut Onkologiczny do prywatnej placówki", mimo że Instytut dysponował w tym czasie takimi lekami.

Według ministra Arłukowicza, były szef NFZ Jacek Paszkiewicz, mógłnie dopełnić obowiązków "w odpowiednim finansowaniu onkologii". Trzeba to zbadać - stąd wizyta agentów w NFZ. Na razie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego nikogo nie zatrzymali. "Teraz będzie czas na analizę zabezpieczonych materiałów" - powiedział dziennikarzom, Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA - podaje serwis RMF24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W szpitalu pod Szczecinem jeszcze lepszy numer wykręcili. Nie było dostatecznej ilości leku do dokonania chemioterapii, więc podzielili wszystkim pacjentom po równo. A wiadomo, że porcja leku musi być w tym przypadku ściśle określona w stosunku do wagi pacjenta. No i między tymi pacjentami znalazł się wysoki urzędnik państwowy Kazimierz Sobczak. Dzisiaj są już w lepszym świecie. Na pogrzeb w Stargardzie, który odbył się w zeszłym tygodniu zjechały służby celne z całego Pomorza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 12.09.2012 21:46

powinni wejśc do sejmu,tam jest banda złodziei .

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaa
  • aaa
  • 12.09.2012 18:23

oczywiście, że zrobią porządek i ustalą winnych.

winni to PiS, Kaczyński Macierewicz i im podobni.
to się przeca wie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby znowu nie skończyło się tylko na wielkim wejściu. W końcu trzeba zrobić z tym bałaganem jakiś porządek!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.