Facebook Google+ Twitter

Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje zabytki na Pradze

Agencja Mienia Wojskowego chce sprzedać należące do niej tereny na Pradze. Ta decyzja budzi wiele kontrowersji, ponieważ stoją tam zabytkowe budynki. Czy zostaną zachowane?

Działka leży między ulicami Szwedzką, Stalową i al. Solidarności. Stoją tam m.in. budynki z dziewiętnastego wieku, wchodzące w skład Stalowni Praskiej - wartownia z 1930 r., magazyny z 1900, 1926 i 1930 roku.

Oprócz tego, znajduje się tam również hala sportowa pochodząca z dwudziestego wieku, budynki koszarowe oraz dawny klub wojskowy z 1945 roku. Wszystkie te budowle zostały wpisane do rejestru zabytków.

Jak podaje TVN Warszawa pod omawianymi terenami mieszczą się niezbadane dotąd podziemne chodniki i tunele, które w większości są niedostępne. Potencjalny nabywca nie będzie więc do końca wiedział, co kupuje. Możliwości zagospodarowania działki również nie są znane, gdyż nie jest ona objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Przyszły właściciel może mieć również problemy z określeniem, które budynki będą mogły być rozebrane, które zachowane czy zmodernizowane.

Agencja Mienia Wojskowego wystawiła cenę wywoławczą praskich terenów - 47 mln złotych.
Na 26 października zaplanowano licytację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pani Dario jeśli sa wpisane w rejestr zabytków to nabywca dobrze się zastanowi zanim kupi. W takich obiektach nie można praktycznie nic zrobić bez zgody konserwatora. Ciekawa bardzo informacja.Pozdrawiam 5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.