Facebook Google+ Twitter

Agencja ochrony Zubrzycki straci koncesję?

MSWiA wszczęło postępowanie dotyczące cofnięcia koncesji agencji ochrony Zubrzycki.

Decyzję o odebraniu firmie uprawnień poprzedziła sierpniowa kontrola ministerstwa. Została rozpoczęta, po tym jak do MSWiA trafiły skargi kupców z KDT. Ci skarżyli się, że pracownicy agencji, towarzyszący dokonującemu eksmisji komornikowi, użyli wobec nich gazu, a po wkroczeniu do hali pobili ich.

- Materiałem dowodowym są relacje świadków, policji oraz nagrania wideo. Po kontroli MSWiA, agencja ma 7 dni na złożenie wyjaśnień - powiedział Wiadomościom24.pl Jacek Sońta, naczelnik wydziału komunikacji i promocji MSWiA. - Ostateczna decyzja zostanie podjęta po rozpatrzeniu stanowiska agencji - dodaje.

Jeżeli okaże się, że działania ochroniarzy były niezgodne z prawem, agencja utraci koncesję. Postępowanie ma zakończyć się w ciągu 2-3 tygodni.

To jednak nie wszystkie problemy tej firmy. Dwa lata temu CBA zatrzymało właściciela agencji Sylwestra Z. Ciąży nad nim zarzut obietnicy wręczenia 300 tys. zł łapówki dyrektorowi Centralnego Ośrodka Sportu, w zamian za kontrakt na ochronę obiektów COS, wart 10 mln złotych.

Z kolei Najwyższa Izba Kontroli ma zastrzeżenia do bezprzetargowego uzyskania przez agencję umowy na ochronę wyścigów konnych na warszawskim Służewcu.

Agencja Ochrony Osób i Mienia Zubrzycki 21 lipca tego roku wspierała działania komornika, który przejmował bezprawnie zajmowaną przez handlowców halę Kupieckich Domów Towarowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.