Facebook Google+ Twitter

Agencji Rozwoju Przemysłu o "aferze hazardowej": Procedury zostały zachowane

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-10 21:01

W trakcie prywatyzacji stoczni szczecińskiej i gdyńskiej wszystko przebiegało zgodnie z obowiązującymi procedurami - powiedziała Roma Sarzyńska, rzecznik Agencji Rozwoju Przemysłu. Instytucja ta prowadzi sprzedaż stoczni.

Jak zaznaczyła, z punktu widzenia ARP wszystkie procedury zostały zachowane.

Roma Sarzyńska podkreśliła, że Agencji Rozwoju Przemysłu trudno jest odnosić się do potencjalnych zarzutów, które mogą zawierać materiały przekazane przez szefa CBA. Sarzyńska przypomniała, że są one tajne.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało najważniejsze osoby w państwie o tym, że mogło dojść do nieprawidłowości przy próbie prywatyzacji polskich stoczni. Afera stoczniowa - według medialnych spekulacji - miała polegać na wyprowadzaniu pieniędzy z upadających stoczni za pośrednictwem ich spółek-córek. Mogło chodzić o sprzedawanie tych firm, które były jednocześnie wierzycielami stoczni osobom fizycznym za niewielkie pieniądze. Zaraz po transakcji stocznia spłacała swoje zobowiązania, a kupujący zyskiwał kilkakrotnie więcej, niż zapłacił za spółkę. Rzeczniczka ARP zapewnia, że żadne zobowiązania czy wierzytelności nie zostały nikomu wypłacone, bowiem muszą zostać zatwierdzone przez sąd.

CBA bacznie przyglądało się też roli, jaką w sprzedaży aktywów stoczni w Szczecinie i Gdyni odegrał Abdul Rahman El Assir - libański handlarz bronią, były pośrednik Bumaru - polskiego giganta zbrojeniowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.