Facebook Google+ Twitter

Agent CBA brał łapówki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-22 08:12

"Rzeczpospolita" pisze, że jeden z kluczowych niegdyś oficerów Centralnego Biura Antykorupcyjnego miał brać łapówki od biznesmenów, a może nawet dekonspirować agentów tej służby. Według ustaleń gazety, Maciej D. został aresztowany pół roku temu.

"Rzeczpospolita" dodaje, że był on jednym z założycieli CBA. Został dyrektorem departamentu nadzorującego najważniejsze śledztwa. Niebawem inspektorat wewnętrzny zaczął otrzymywać informacje, że Maciej D. utrzymuje podejrzane kontakty z biznesmenami i może wynosić informacje na zewnątrz, a nawet ujawniać tożsamość agentów CBA. Choć nie było twardych dowodów został przeniesiony na inne stanowisko, później na kolejne, jeszcze niższe. W końcu pojawiły się podejrzenia, że brał łapówki od biznesmenów.

Gazeta pisze, że Maciej D. miał świadomość, że nie cieszy się zaufaniem zwierzchników i w 2007 roku zwolnił się ze służby. Rok później inspektorat wewnętrzny uznał, że ma już wystarczające dowody przeciwko niemu. Dawni koledzy z CBA zatrzymali go w listopadzie ubiegłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.