Facebook Google+ Twitter

Agent Łukaszenki

Żarty, żartami, ale tak swoją drogą to trochę się w TVP1 dzieje źle. Żeby w polskim, "flagowym" programie stosowano niepolski alfabet?

Zdjęcie ekranu z telegazetą / Fot. Tadeusz ŚledziewskiSłuchajcie uważnie, co mnie się dzisiaj przydarzyło! Otwieram rano telegazetę i co? Co widzę? Sami zobaczcie na zdjęciu. Tekst spisu treści telegazety bez polskich znaków. Zaraz pytania się zleciały. Obstąpiły mnie, jakbym to ja te polskie znaki pousuwał z telegazety. Dlaczego? Przecież nie wiem, czemu w polskiej telegazecie nie zastosowano polskiego alfabetu. Może TVP1 nie ma pieniędzy na zakup odpowiednich programów? Może zwykły chochlik? Może to zemsta Pani Anity Gargas?

Żarty, żartami, ale tak swoją drogą to trochę się w TVP1 dzieje źle. Żeby w polskim, "flagowym" programie stosowano niepolski alfabet? Czy ktoś mi zechce to wyjaśnić? Polskich produktów na polskim rynku coraz mniej. To można wytłumaczyć wolnym rynkiem. Zagraniczne produkty są tańsze i już. Czyżby polski alfabet czekał ten sam los co polskie artykuły? Dlatego tylko, że czcionki zagraniczne będą tańsze? - W jakiej to Polsce przyjdzie mi dokończyć żywota?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

O, widzę, że tu się ujawnili przeciwnicy Konopnickiej. Zapraszam - link
Panie Lesławie, jeśli można zapytać, skąd Pan wie, że Konopnicka do młodych nie przemawia? I dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto! Pani posuwa się jeszcze dalej. Ja nie jestem, aż taki wymagający, żeby na co dzień chodzić pod krawatem. Ale widzę, że pani jest z tych, co to wyznają i stosują zasadę: prostota, umiar i elegancja - na co dzień. Cieszę się niepomiernie i postaram się przy każdej sposobności okazać Pani swoją wdzięczność, za obecność tutaj. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyobrażam sobie, co by się działo, jakby telegazeta była pisana cyrylicą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu, nie mogę jakoś przystać na to, by "szary człowiek" łatwo odpuszczał sobie błędy językowe... Język ojczysty to nasze wspólne dobro, mamy obowiązek go szanować. Zwłaszcza w czasach, gdy nikt już nie ma do szkoły pod górkę, a większość dysponuje internetem, więc ma dostęp do słowników, poradników itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak przy władzy pozostaną dłużej Pani Jadzieńki Liderzy, to niezadługo w zapomnienie popadnie A. Mickiewicz i Szopen. Pierwszemu zarzucą pisanie potworności, takich jak "Ballady I Romanse" a drugiemu komponowanie czegoś tak wsiowego, jak "Nokturny". Pani Jadziu! Do boju, marsz do boju!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konopnicka do młodych nie przemawia,to fakt -ale jelenie to miłe zwierzątka niekoniecznie na landszafcie.Na marginesie Landszaft, pogardliwie-żartobliwe określenie obrazu przedstawiającego krajobraz, zwłaszcza gdy reprezentuje słaby poziom artystyczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Usunęli Konopnicką? Nareszcie! Landszafty z jeleniami też powinno się usuwać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.02.2010 22:20

Tadeusz, w TV ciągle powtarzają komunikat o oderwaniu się od słońca kilku kawałków materii, która leci ku ziemi i w związku z tym mogą być zakłócenia w środkach łączności itp. Może to już efekt pyłu po tych meteorytach, które śmigały w pobliżu. Całkiem poważnie to piszę. Druga ewentualność zwykła usterka a tego nikt nie przewidzi, ani się nie ustrzeże.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadziu! Błąd w piśmie, to możemy popełniać, my. ludzie z szarych szeregów. Natomiast od ludzi na eksponowanych stanowiskach należałoby się spodziewać staranności a nie bylejakości. Telewizję oglądają nie tylko w Polsce i nie tylko ludzie ze słabą znajomością języka polskiego. Mnie to za przeproszeniem wisi, ale co inni o nas pomyślą? Tego nie wiem. Ja nie wspominam o jakości programów audiowizualnych, gdzie głośność zmienia się z chwili na chwilę. Prezenterzy zaś nie słyszeli, co to jest poprawna wymowa. Większość z nich bełkoce a nie mówi. Włosy to jest im komu nastroszyć a nauczyć poprawnej wymowy, to już nie ma komu. Występujemy z pretensjami do Łukaszenki o złe traktowanie Polaków i ograniczanie nauki Języka Polskiego w białoruskich szkołach a u nas usunięto utwory M. Konopnickiej z lektur szkolnych. Jak to ma się jedno do drugiego? Czy to chodzi aby o Polskość w tych utarczkach z Białorusią?

Komentarz został ukrytyrozwiń

O matko!
Jak amen w pacierzu - spisek pedalskiego ruskiego zydostwa kierowanego przez mafie pod presja talibów. Przeciez Polak nie robi żadnych błędów ani w mowie, ani w pismie, ani w rozumie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.