Facebook Google+ Twitter

Agent Mossadu aresztowany w Warszawie

Jak poinformował właśnie serwis Jerusalem Post, polskie służby zatrzymały w Warszawie mężczyznę, który może okazać się agentem izraelskiego wywiadu, zamieszanym w niedawne zabójstwo Mahmuda al-Mabhouha w Dubaju.

 / Fot. Ron Almog, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Israeli_Flag.jpgMahmud al-Mabhouh, powiązany z Hamasem, został zabity w Dubaju na początku roku, przez agentów izraelskiego wywiadu, posługujących się paszportami obcych państw, m.in. Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.

Jak donosi Jerusalem Post, powołując się na agencję AFP, obywatel Izraela, Uri Brodsky został aresztowany na początku czerwca, zaraz po przyjeździe do Polski, na warszawskich lotnisku Okęcie. Informację, że poszukiwany Izraelczyk udaje się do Polski, przekazały polskim służbom władze niemieckie.

Jak powiedział dla AFP niemiecki prokurator, "Uri Brodsky poszukiwany jest w Niemczech za posługiwanie się cudzym paszportem i od Polski zależy teraz, czy zostanie przekazany pod niemiecką jurysdykcję".

Izrael nie skomentował styczniowego zabójstwa dowódcy Hamasu, Mahmuda al-Mabhouha. Władze Dubaju, o przeprowadzenie akcji, oskarżają jednak Mossad, z czym zgadza się większa część światowej opinii publicznej. Spotkała się ona także ze zdecydowanymi krokami ze strony Wielkiej Brytanii oraz Australii, które wydaliły nawet izraelskich dyplomatów.

Na razie nie ma komentarza polskich władz na doniesienia o aresztowaniu izraelskiego agenta w Warszawie.

Czytaj więcej: Niemiecka prasa o zatrzymaniu przez Polskę agenta Mossadu

Źródło: jpost.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Albo pohandlować z Izraelitami, co się najczęściej praktykuje. Oczywiście nie mówiąc nic mediom, nawet swoim. Cóż- kolejna wpadka drużyny Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze, jakby na to nie patrzeć to agent obcego wywiadu, ale myślę, że zamiast likwidować moglibyśmy go osądzić u siebie i posłać na odsiadkę do Niemiec :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pogański to naród, pogańskie obyczaje." Niemcy go nie aresztowali, choć mogli. Polacy jak zwykle: "Bardziej papiescy niż sam papież". Lubią mieć wszędzie wrogów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agentów Mossadu się likwiduje a nie aresztuje- Polska popełniła błąd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze go nie wypuściliśmy??? Chyba, że czekamy na rozkazy z Berlina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.