Facebook Google+ Twitter

Agent Tomek winien wypadku, w którym zginęła kobieta

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-10-26 22:14

Superagent CBA Tomek, jeszcze jako wrocławski policjant, był współsprawcą śmiertelnego wypadku drogowego. Doszło do niego pod koniec lat 90. we Wrocławiu. Sprawą zajmował się wrocławski sąd. Wyrok na Tomasza K. uległ już jednak zatarciu. Oficjalnie agent jest więc "niekarany". Dzisiejszy funkcjonariusz CBA pracował wówczas w wydziale kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

 / Fot. MMSRzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski potwierdza, że do takiego zdarzenia faktycznie doszło. Bliższych szczegółów podać jednak nie potrafił, bo dokumenty sprawy są już w archiwum. - Z tego, co udało się nam ustalić wynika, że między 1997 a 1999 rokiem Tomasz K. został uznany przez sąd za współwinnego śmiertelnego wypadku - mówi Sokołowski. - Mimo wyroku pozostał w służbie, bo było to przestępstwo nieumyślne, a Tomasz K. cieszył się świetną opinią przełożonych.

Ofiarą wypadku była kobieta. - Rosjanka lub Ukrainka - przypominają sobie wrocławscy policjanci, których pytaliśmy o tę historię. W wypadku doszczętnie zniszczony został chrylser neon wart 200 tysięcy złotych. Był to nieoznakowany radiowóz, należał do sekcji spraw walki ze złodziejami samochodów. Auto prowadził Tomasz K. Wskazówka prędkościomierza, w chwili zderzenia z innym autem osobowym zatrzymała się na liczbie 160. Sam Tomasz K. miał złamane obie nogi.

Cały tekst przeczytasz na stronach Polska The Times.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.10.2009 13:16

Panie Rafale piszę o kolaborantach szkolonych przez okupanta, nie piszę o ich dziennikarzach, o ich manipulacjach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak gwoli ścisłości - nie usunąłem pana komentarza panie JA TO JA

Komentarz został ukrytyrozwiń

NIe ma i nie będzie zgody na chamstwo drogi anonimowy Panie/-i! Nikt nie oskarżał Pan Thadcka o agenturalność, stwierdziłem jedynie, że również mógł znaleźć się na tej liście - z prostego powodu: grupowała ona wszystkich zarejestrowanych przez SB-bez względu na to, czy wyrazili taką wolę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwna sprawa. Czy Pan Gdak jest tutaj "nie do ruszenia autorytetem"? Mam nadzieję, że nie, że to podejrzenie moje jest bezpodstawne, nie chcę krzywdzić tego Redaktora taką opinią, że on jest za cenzurę odpowiedzialny albo on dla jakiejś cenzury w tym portalu "obywatelskim" jest celem nadrzędnym do obrony. Kilkanaście minut temu wpisałem mój komentarz - i już zniknął. A zawierał on tylko tyle: nawiązanie do nieco napastliwego wpisu Pana Gdaka - jako odpowiedzi do Kolegi Thadecka... To ja też podobnie, uszczypliwie, zwróciłem uwagę Panu Gdakowi dokładnie w jego stylistyce, mniej więcej tak: "jeżeli Pan używasz rozumu do myślenia wybiórczego lub od czasu do czasu, to z kolei Pana sprawa". No i co? Wpis już po kilku minutach (góra kilkunastu) zniknął! Nie rozumiem.
Wracając jeszcze do kwestii... Nie wypowiadam się w sprawie innych wpisów Kolegi Thadecka, nie znam wszystkich, nie czytałem. Wypowiadam się NA TEMAT TEGO ARTYKUŁU... Słusznie Kol. Thadeck zauważa odpowiadając komuś, że porównanie z listą Macierewicza zdradzania danych agentów pracujących na rzecz państwa polskiego jest nieporozumieniem. No, chyba, że ktoś nie rozumie, iż jest różnica, czy agent działa na rzecz Sowietów czy Polski - względnie że dla tego kogoś to żadna różnica, czy Sowiety czy Polska... Niemniej, nadal pozostaje sprawa nieporozumienia. Słusznie również tutaj zwracali ludzie uwagę, że jest absurdem podkopywanie agentów polskich służb, podkopywanie faktycznej działalności antykorupcyjnej. Nie pisząc już w ogóle o sytuacji absurdu, gdy oto teraz masowo określone media opłacane pewnych opcji robią woltę, by wycofać ze świadomości ludzi fakt afery nieprawidłowości i podejrzenia o poważną korupcję w środowiskach bliskich tym mediom. "Za to" - robi się aferałem Kamińskiego - pewnie "dla kulturalnych ludzi" słusznie: bo przecież "zanieczyścił powietrze" odkrywając tak brzydko pachnące afery, prawda? Ale jeszcze, jeżeli chce się na rzecz takiej propagandy ukraść nawet określenie "obywatelskie", "kulturalne" dziennikarsto itp: to jakże nie protestować mamy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

w momencie gdy nauczy się Pan dyskutować proszę wrócić tu i jeszcze raz złożyć kilka liter w zdania, póki co pod 3/4 tekstów rzuca Pan kalumnie, które nie mieszczą się w kanonach ludzi kulturalnych. Co do mojej wypowiedzi: zamiast brać ją do siebie proszę zwrócić uwagę na fakt, iż ta Pana ukochana lista Macierewicza, zbierała nazwiska wszystkich, których SB zarejestrowała - nieważne świadomie, czy nieświadomie. Jeżeli sprawiedliwość dla Pana to dopuszczanie do sytuacji, że niewinni ludzie stają się w jedną noc agentami i zostają skreśleni przez społeczeństwo to proponuję od razu udać się do KRLD lub na Kubę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Gdak. A to, że Pan używasz rozumu do myślenia tylko czasem albo w ograniczonych zakresach, to z kolei Pana sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Thadeck proszę pamiętać, że znając metody operacyjne SB mógł Pan być jednym z tych kolaborantów. Ale skoro bezgranicznie wierzy Pan świstkom fabrykowanym przez bezpiekę Pana sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.10.2009 10:58

Szanowna JK, Pan Macierewicz wskazywał kolaborantów, bo chyba tak można nazwać tych agentów szkolonych i współpracujących z okupantem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt kiepskie te służby skoro wychodzą przecieki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto przypomniec panie TT, że publikowanie danych agentów - to praktyka wprowadzona przez superlustratora Maciarewicza. To był dopiero rząd! Mniejszości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.