Facebook Google+ Twitter

Agent Tomek z zarzutem płatnej protekcji? Wnioski o uchylenie immunitetu już w Sejmie

Do Sejmu trafiły wnioski prokuratury o uchylenie immunitetu posłom Prawa i Sprawiedliwości Mariuszowi Kamińskiemu oraz Tomaszowi Kaczmarkowi. Chodzi o przekroczenie uprawnień w czasie ich działalności w CBA. W przypadku agenta Tomka może też chodzić o zarzut płatnej protekcji.

Tomasz Kaczmarek i Mariusz Kamiński / Fot. PAP/Tomasz GzellW latach 2007-2009, kiedy to według prokuratury przekroczono uprawnienia podczas czynności operacyjnych CBA, Mariusz Kamiński był szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, natomiast Tomasz Kaczmarek agentem tej służby. Prokuratura chce postawić zarzuty obu posłom Prawa i Sprawiedliwości, dlatego wnioskuje o uchylenie immunitetu.

Prokuratura ustaliła w czasie śledztwa, że we wnioskach kierowanych do sądu i prokuratora generalnego o zgodę na działania operacyjne CBA, znajdowały się "nierzetelne informacje". Zgody wydawano tylko na podstawie wniosków, ponieważ w latach 2007-2009 sąd i prokurator generalny nie mieli dostępu do materiałów operacyjnych (zmieniło się to dopiero w 2011 roku).

Jak podaje Gazeta.pl, marszałek Sejmu skieruje wnioski do komisji regulaminowej i spraw poselskich, która zdecyduje o ich przyjęciu. Następnie odbędzie się głosowanie w Sejmie.

Możliwe jest też, że Tomasz Kaczmarek odpowie za płatną protekcję - tak nieoficjalnie ustalił TVN24. Tym samym wniosek prokuratury w sprawie uchylenia immunitetu obejmowałby nie tylko przekroczenie uprawnień. Na razie szczegóły sprawy nie są znane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Agent tomek nadal nadaje teraz z sejmu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobnie B. Sawicka gdyba wiedziała, że będzie uniewinniona nie wylewałaby z siebie krokodylich łez.Teraz z pewnością cierpi na "suchość w torebce łzowej".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedna Pani Blida , zaczekać mogła chwilę i przekonałaby się , że mafia węglowa nigdy nie istniała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Korupcja ??? Niczego takiego w naszym pięknym kraju nie ma. A PiS zapłacić musi dużo, bo wprowadził nerwową atmosferę, przyczyniając się do wielu bezpodstawnych samobójstw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myśleli, że będą bezkarni, jednak sprawiedliwość dotarła do tego mafijnego układu PiS i Kaczyńskiego ze skorumpowanym przez służby Macierewiczem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Kamiński i Kaczmarek chcą odtajnienia akt, ale wątpię aby to się stało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.