Facebook Google+ Twitter

AGH lokomotywą nowoczesności i tradycji

W pierwsze ciepłe dni nowego roku postanowiłam wybrać się na krótki spacer po okolicach Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jedno na pewno można przyznać. Zmiany są widoczne z dnia na dzień. Uczelnia dba o wizerunek i infrastrukturę.

Gmach główny AGH / Fot. Katarzyna Jakubowska Akademia Górniczo - Hutnicza zaliczana jest do jednych z najlepszych uczelni w Polsce. Renoma, wysoki poziom kształcenia, profesjonalizm to cechy AGH. Jej studenci na pewno podkreślają niezwykły klimat. Spacerując po okolicach AGH zauważyłam bardzo wiele zmian, takich jak np. budowa nowego Centrum Komputerowego na Kawiorach, gruntowny remont Akademika Olimp, a także powstawanie wielu ozdób wokół wydziałów, które znacznie umilają nam wędrówkę.

Warto wspomnieć, że uczelnia obchodziła ostatnio huczne obchody 90-lecia istnienia. Z tej okazji niedaleko budynku B-5 umiejscowiono lokomotywę, mającą symbolizować postęp i nowoczesność.

Na terenie AGH systematycznie powstają również mini eksponaty muzealne, takie jak wagonik kolejki linowej czy starodawne koło. Lokomotywa AGH / Fot. Katarzyna Jakubowska

AGH to renomowana uczelnia techniczna, która prowadzi we wszelakich rankingach (Perspektywy, Onet.pl, Newsweek, Gazeta Krakowska itd ). Sama jestem jej studentką, bardzo zresztą zadowoloną.

Oprócz studiów czeka na nas bogata oferta Organizacji Akademickich, a także możliwość zamieszkania na Miasteczku Studenckim, w którym żyje na co dzień kilkanaście tysięcy studentów. Miasteczko studenckie / Fot. Katarzyna Jakubowska

AGH na pewno nie osiadła na laurach, cały czas unowocześnia swoje budynki, sprzęt, rozwija się.

AGH to doskonały wybór dla przyszłych studentów, a jak opisałam wcześniej uczelnia bardzo się rozwija, co bardzo cieszy studentów i pracowników. Oby tak dalej!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.