Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1204 miejsce

Agharta Państwo Podziemia - część druga

Czy rozliczne systemy podziemnych tuneli zamieszkuje starożytna cywilizacja, która przed tysiącami lat miała uciec pod powierzchnie i założyć nowe państwo wolne od jakichkolwiek przejawów zła?

Kailash / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kailash_south_side.jpgZgodnie z buddyjskimi przekazami historia podziemnego państwa sięga 60 tysięcy lat, kiedy to pewna cywilizacja wcześniej zamieszkująca ziemię, pod przewodnictwem jednego
świętego człowieka zeszła do podziemia, by nigdy już nie wyjść na powierzchnię. Państwo Agharty
rozciąga się wzdłuż wszystkich szerokości geograficznych, kompleks sztucznych i naturalnych tuneli zgodnie z wierzeniami, przecina cały glob łącząc ogromne miasta. Stolicą podziemnego państwa jest Shambala, otoczona miastami zamieszkałymi przez wysokich kapłanów.

Według tradycji Shambala ma się znajdować gdzieś w Tybecie i jeśli wierzyć licznym przekazom lamów, tajemnicze wejście do niej zlokalizowane jest gdzieś w okolicy góry Kajlas. Święta góra wyznawców hinduizmu i lamaizmu leży w najwyższym paśmie górskim o tej samej nazwie. Kajlas dosłownie Śnieżny Brylant w wierzeniach buddystów jest bogiem Siwą pogrążonym w medytacji. Mistyczna góra o kształcie piramidy ma być kosmicznym centrum wszechświata, dlatego miejscowi nie wchodzą na jej szczyt.

Według tradycji mieszkańcami Agharty mają być ludzie niezwykle oświeceni, uczeni. Posiadając różne stopnie magiczne, nieustannie zgłębiają swoja wiedzę i pracują nad swoim rozwojem duchowym. W legendach Agharta jest wielkim centrum inicjacji i wtajemniczeń, a jednym z jej największych skarbów jest biblioteka świętych tekstów, w zależności od przekazów formy w jakich zapisany jest dorobek całej cywilizacji są różne.

Śledząc historie tajemniczej Agharty natrafiłem na wzmiankę, zgodnie z którą archiwum ludzkości ukryte w podziemnym królestwie zapisane jest nieznanym ludziom języku: wattan. Jeśli wierzyć przekazom, wielu lamów wyższych stopniem, niejednokrotnie odwiedzało Aghartę.
Właśnie dzięki kontaktom z podziemnym światem Hindusi mają zawdzięczać swoja imponującą wiedzę duchową, sztukę jogi i wiele innych. Wszystko w historii ezoterycznej Agharty wydaję się niezwykłe i niewyobrażalne. Nie inaczej jest z przekazami, zgodnie z którymi krainę tę odwiedzać mieli wielcy myśliciele, których późniejsze życie odcisnęło znaczące piętno na losach całej ludzkości. Wymienia się tu m.in. Buddę oraz Jezusa, który miał tam spędzić swoja młodość, o której milczy Biblia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

aganamaste
  • aganamaste
  • 30.06.2012 18:56

Przepraszam że teraz odbiegnę od tematu ale poruszenie tego ogromnego problemu tak do końca wcale nie jest dalekie tematyce Agharty a moze nawet najblirzsze. Na naszej planecie Ziemia od wielu lat co roku każdego miesiąca Wrzesień dochodzi do masowego mordu a raczej Krwawej Żezi na Delfinach w Japoni.Delfiny są niesamowitymi istotami ich spojrzenie jest świadome.Gdy ludzie nawiązują kontakt z Delfinami,one zazwyczaj reagują stosownie do naszego samopoczucia.Patrząc w oczy Delfina masz poczucie,że przeszłość,terazniejszość i przyszłość stapiają się w jedno ,że czas przestaje istnieć i że jest tylko teraz.Delfiny są przyjacielami człowieka nie mają nigdy złych zamiarów.Delfiny są wyjątkowe mają bardzo dobre serca ponieważ z natury posiadają świadomość że zło jest destrukcyjne i gra w nich chęć niesienia pomocy.Delfiny są Cudem na naszej Planecie Ziemi.Jndjanie widzą w Delfinach symbol Manny,świętego istnienia życia.Delfiny są pomostem między dziecmi Ziemi i Wielkim Duchem.Istnieje opowieść że Delfiny i Wieloryby przybyły niegdyś z systemu Syriusza,aby nieść pomoc ludzkiemu rodzajowi na naszej planecie.Mitologie dość odległych kultur opowiadają,zatem bardzo podobne historiie.Delfiny są tutajżeby pomóc nam w ewolucji,zachęcić nas do bycia sobą do tego byśmy odnależli radość i spontaniczność w naszym życiu.A także po to ,by zapewnić szerokie porozumienie między różnymi gatunkami stworzeń zamieszkujących naszą planetę. DELFINY TO LUDZIE WODY A więc my LUDZIE ZIEMI POMÓŻMY IM CZYM PRĘDZEJ . Koniecznie musimy zareagować na trn masowy mord Delfinów.Delfiny czekają na NASZĄ POMOC. Jeżeli z naszej strony nie będzie reakcji i nie zatrzymamy tej krwawej żezi naszych przyjaciół Delfinów to rasa ludzka na naszej planecie zapłaci za to największą cenę.To co tu napisałam to nie dowcip ani moje szaleństwo to się dzieje naprawdę każdego Września co roku i trwa ten mord cały Wrzesień a po tem wszyscy zachowują się jak by nic takiego nie miało miejsca,produkując piękne zabawki dla dzieci w postaci Delfinów i organizujac pokazy basenowe wodnych akrobacjiDelfinów jak i również prowadząc terapjie zdrowotne dla ludzi poprzez bespośredni kontakt w basenie ludzi z Delfinami.Jak można dalej pozwalać na ich tragedjie którą jest bestjalskie zabijanie Delfinów oszczepami w zatoce Delfinów w Japoni,Wchodzcie w internecie na Filmiki których jest tam masa i gwarantuję każdemu że po obejżeniu jest się w szoku a łzy płyną strumieniem.Błagam was ludzie błagam na kolanach zainteresujcie się Tragedjią Delfinów pomóżmy im niech każdy to obejrzy i zrobi co kolwiek aby to nagłośnić chociaż ten jeden raz a to już zwiększa szanse na jak najszybsze zatrzymanie ich Cierpienia które jest ISTNYM KOSZMAREM.Poszukajcie tych filmów wpiszcie Mord delfinów w zatoce w Japoni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aganamaste
  • aganamaste
  • 30.06.2012 18:06

Ja wierzę w Aghartę i dostrzegam w mędrcach naszej planety pierwiastek kontaktow z cywilizacjami bardziej rozwiniętymi duchowo i intelektualnie.Czuję że mieszkańcy Agharty przyglądają się naszemu rozwojowi i chcieli by nawiązać z nami kontakt ponieważ boli ich nasz powolny postęp przez który niszczymy naszą planetę i nas samych.Myślę że ludzie Agharty mają kontakt z innymi ludzmi we wszechświecie i że odwiedzaja się nawzajem.Może wspolnie doszli do wniosku że należy się nam objawienie prawdy że mamy piękne duchowo i nie tylko rodziny z innych światow.Piszę tak jak czuję a to że tak czuję to świadczy o instynkcie a on żadko mnie okłamuje.Ale to jest moja opinia inne od mojej nie są ani lepsze ani gorsze.Czas pokarze.Namaste dla wszystkich światów i wymiarów ukierunkowanych w miłości i radości ducha.

Komentarz został ukrytyrozwiń
AZRA
  • AZRA
  • 13.06.2011 16:02

KLUCZ?My,żywi też kontaktujemy się z innymi wymiarami:),śmierć nie jest konieczna:).Osiąganie wyższych stanów świadomości zachodzi u bardzo wielu ludzi za życia i połączone jest z uwalnianiem się od materialistycznego widzenia rzeczywistości...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mitologie potrafia byc bardzo ciekawe.Czésto maja wspolne elementy.
Mnie najbardziej ciekawi, ktora z nich okaze sie byc ta jedna jedyna i w dodatku prawdziwa.

Dopoki to nie nastanie, trudno je oceniac zwykla materialistyczna miara oraz stosowac zbyt racjonalne myslenie.
Ktoz bowiem zna klucz, lub wejscie do innego wymiaru (inne niz smierc) ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.