Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Cyl wraz z koleżankami szósta w Hochfilzen

Polki w składzie: Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska i Agnieszka Cyl, zajęły 6. miejsce w biegu sztafetowym podczas zawodów Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Triumfowały Rosjanki, a wśród mężczyzn Austriacy.

Zawodniczka na trasie biathlonowej / Fot. Marcus Cyron, Wikimedia CommonsBieg rozstawny 4x6 km bardzo dobrze rozpoczęły faworytki, tj. Niemki, Rosjanki i Francuzki. Po pierwszym strzelaniu prowadziła Niemka Martina Beck, przed Francuzką Marie Laure Brunet (+2,4 sek. straty) i Rosjanką Swietłaną Sliepcową (+6,2). Blisko były również Szwedka Elizabeth Hogberg (+9,3) i Słowenka Teja Gregorin (+9,7). Polka Krystyna Pałka w pozycji leżącej raz dobierała nabój i na tym etapie biegu znajdowała się na 12. pozycji, tracąc do liderki 23,6 sek. Po strzelaniu w pozycji stojącej na pierwszej zmianie sztafety na prowadzeniu wciąż były faworytki. Zmieniła się tylko wśród nich nieco kolejność. Prowadziła bowiem Sliepcowa, druga była Beck (+0,9), a trzecia Brunet (+5,5). Pałka tym razem dobierała nabój dwukrotnie, mimo to awansowała na 9. pozycję (+32,6).

Na drugą zmianę jako pierwsza wybiegła Rosjanka Anna Bułygina, a tuż za nią Słowenka Andreja Mali (+5,1), Francuzka Sylvie Becaert (+8,0) i Niemka Simone Hauswald (+9,6). U Polek jako 8. wystartowała Magdalena Gwizdoń (+56,6). Na trzecim strzelaniu, w pozycji leżącej, wśród prowadzącej czwórki raz dobierała tylko Rosjanka. Pozostałe zawodniczki strzelały bezbłędnie. Gwizdoń natomiast pomyliła się tylko raz. Spowodowało to, że ze strzelnicy jako pierwsza wybiegła Becaert, druga Hauswald (+2,4), trzecia Bułygina (+9,2), a czwarta Mali (+10,0). Polka natomiast wciąż utrzymywała się na ósmej pozycji (+1.05,4). W pozycji stojącej zawodniczki nie były już tak bezbłędne. Z czołowej czwórki pudłowały wszystkie. Niemka pomyliła się dwukrotnie, a pozostałe po razie. Również Polka chybiła raz. W efekcie na 2 km przed strefą zmian prowadziła Bułygina, przed Becaert (+11,7), Mali (+12,5) i Hauswald (24,2). Gwizdoń natomiast spadła na miejsce 9. (+1.27,5). Ten ostatni odcinek najszybciej pobiegła Niemka, która na kolejną zmianę wyprowadziła swoją sztafetę na trzecią pozycję (+17,9 ;przed sztafetę słoweńską). Prowadziły natomiast wciąż Rosjanki, a drugie były Francuzki (+15,9). Polki zmiany dokonały jako dziewiąte (+1.43,9).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za głosy w konkursie na Dziennikarza Obywatelskiego 2009 Roku :) link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli podoba Ci się ten materiał => zagłosuj na mnie w konkursie na Dziennikarza Obywatelskiego 2009 Roku: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ogóle Niemki w tym sezonie słabo... no ale i tak rozliczymy wszystkich głównie po ZIO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niemki strzelały dziś gorzej niż zwykle, dlatego zajęły 4. miejsce. Ich występ należy uznać za wielką porażkę, bowiem w zeszłym sezonie za każdym razem plasowały się na podium.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A i cieszmy mnie brak Niemek na podium:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja po cichu liczę na niespodziankę dziewczyn na ZIO:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.