Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Drotkiewicz gościnnie na Chłodnej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-21 11:43

W piątek 30 listopada Klub Komediowy Chłodna zaprasza na "Felietony improwizowane". Gościem specjalnym tego niepowtarzalnego wydarzenia będzie Agnieszka Drotkiewicz, a punktem wyjścia dla spektaklu tematy zaczerpnięte z jej twórczości. Ma być zabawnie, twórczo i inspirująco. Tak wyjątkowy wieczór na pewno już się nie powtórzy.

Agnieszka Drotkiewicz / Fot. Michał Korta/materiały prasowePunktem wyjścia dla spektaklu będą tematy tak różnorodne jak opowieść o Nigelli Lawson, writer's block, Houellebecq, obrazy Turnera, czy prawo do pieczenia ciastek, poruszane w felietonach pisanych do Wysokich Obcasów. Nie wiadomo co powstanie z połączenia talentu pisarskiego Agnieszki Drotkiewicz i nieograniczonej niczym wyobraźni członków Teatru Improwizowanego Klancyk.

Agnieszka Drotkiewicz to autorka powieści "Paris London Dachau", "Dla mnie to samo" i "Teraz". Opublikowała także trzy zbiory rozmów: dwa wspólnie z Anną Dziewit ("Głośniej! Rozmowy z pisarkami" oraz "Teoria trutnia i inne") a sama - zbiór rozmów "Jeszcze dzisiaj nie usiadłam". W sezonie 2009/2010 była kuratorką cyklu spotkań literackich "Daleko od Wichrowych Wzgórz" w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Jest redaktorka książki podsumowującej te spotkania oraz dramatu pod tym samym tytułem wystawionego w Teatrze Dramatycznym w reżyserii Marcina Libera.

 / Fot. Ania Pińkowska/materiały prasoweTeatr Improwizowany Klancyk to prekursor formy teatralnej polegającej na zespołowym budowaniu spektakli bez scenariusza na bazie sugestii publiczności. Improwizacja przyjmuje różne formy, od spektakli skeczowych po długie dramatyczne przedstawienia. Cechą wspólną jest współpraca przynajmniej dwóch aktorów oraz tworzenie fabuły na bieżąco. Ten rodzaj teatralnego jazzu jest popularny na całym świecie, a w Polsce stanowił pierwszy objaw nowej kultury klubowego performance’u, który zapoczątkował Klancyk. Przejawia się w występach grup impro, warsztatach i dżemach improwizacji. Jest bezpośredni, opierający się na kontakcie z publicznością, rozładowujący i śmieszny.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.