Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28410 miejsce

Agnieszka Dublańska - wschodząca gwiazda czy artystka?

Obok prawdziwych talentów łatwo przejść obojętnie, osoby nim obdarzone nie szukają poklasku, pracują nad sobą, mozolnie spędzają godziny na ćwiczeniach. Kto ich doceni? Świadomi odbiorcy.

Agnieszka uprawia śpiew, ten... śpiew będący sztuką. / Fot. Paweł PawlitaCoraz częściej, także w muzyce, zachwycamy się sezonowymi "gwiazdami", znanymi głównie z tego, że figurują na pierwszych stronach gazet. Jednak udało mi się odnaleźć pewną osobę z małego miasteczka, dysponującą piękną barwą głosu. Czy uda jej się zajść na szczyt, tylko w połowie zależy od niej. Jestem jednak pewien, że zrobi wszystko co może, by jak najbardziej zbliżyć się do ideału. O kształcie jej kariery zdecyduje szczęście, ludzie jakich spotka na swojej drodze i wsparcie otoczenia. Jak sama mówi trudno utrzymać się ze śpiewania. - Marzeniem każdego człowieka, który zauważa w dzieciństwie swój talent jest to, że będzie kiedyś z nim wiązał swoją przyszłość, ale to ciężka ścieżka. Musiałabym sporo pracować, by doskonalić talent i rozwijać siebie. Mój wokal to bardziej hobby niż praca – mówi Agnieszka Dublańska.

Od kiedy tylko pamięta, śpiewa wszędzie i zawsze. Należy do wydziału wokalnego Klubu Garnizonowego w Brzegu. Opiekę nad Agnieszką sprawuje instruktor Grzegorz Bukowski. Z całą grupą uczestniczy w festiwalach o tematyce patriotycznej, religijnej. Stara się również indywidualnie brać udział w konkursach o szerszym zasięgu. Udaje jej się zdobyć liczne trofea i zajmować czołowe lokaty.

Sukcesy to nie wszystko, Agnieszka Dublańska to przede wszystkim wspaniała osoba o ciekawym światopoglądzie i dojrzałym myśleniu jak na nastolatkę. - Bardzo lubię śpiewać, robię to codziennie. - W piątki siedzę przed komputerem i pytam znajomych, czy mają jakieś nowe ciekawe piosenki, nad którymi mogłabym popracować – dodaje. - Uwielbiam twórczość Agnieszki Osieckiej. Zaczarowała mnie magia tej postaci. Jej utwory wykonują różni soliści, co też umożliwia mi poznanie Osieckiej w interpretacji innych. Sama również próbuję śpiewać Osiecką na swój sposób. Staram się, by w piosenkach było jak najwięcej mnie. Zanim wykonam jakiś utwór, poznaję go, analizuję. To najważniejsze, aby wiedzieć, o czym śpiewam. Chcę przekazać sobą całe przesłanie utworu publiczności, która tego słucha, chcę by i ona poczuła to, co ja czuję na scenie – opowiada.

Agnieszka Dublańska chciałaby cały swój wolny czas poświęcić na śpiewanie, poszukuje również osoby, która mogłaby nauczyć ją profesjonalnie śpiewać. Niebawem przyjedzie do Wrocławia studiować farmację, znajdzie się w wielkim mieście, gdzie spotka się z większą konkurencją, ale też dostrzeże więcej możliwości samorozwoju. – Chciałabym osiągnąć coś przez śpiewanie. Jeśli mam potencjał powinnam go wykorzystać i pracować nad tym, by osiągnąć zadowalający poziom. Nie chciałabym być sławną piosenkarka, gwiazdą. Chciałabym sprawiać przyjemność innym, pokazywać się i występować w takich okolicznościach, w których wiedzą, po co przyszli na występ i świadomie odbierają mój śpiew – mówi Agnieszka. - Śpiewanie jest dla mnie sztuką, nie zgodzę się, że jest tylko rozrywką. Czasami siedzi się godzinami, próbuje, ćwiczy i nic nie wychodzi, to ciężka praca. Owoce jej prezentuję na scenie, bardzo lubię śpiewać dla publiczności.

Młoda śpiewaczka poszukuje własnej drogi w wokalistyce, to ważne, by nie zatracić się we współczesnym świecie muzyki, który trudno nazwać dziedziną sztuki. Autorytetem Agnieszki jest pani Katarzyna Groniec - wykonuje wszystko naturalnie, potrafi doskonale przemawiać do odbiorcy – uzasadnia swój wybór Agnieszka. - Spotkałam się z nią na żywo, zachowywała się normalnie, chciała jedynie i aż zaprezentować to, co robi.
Oprócz śpiewu Agnieszka pracuje nad swoim aktorstwem. - W niektórych piosenkach musisz odegrać rolę, wcielić się w postać – słusznie zauważa. Być może za kilka lat, zobaczymy Agnieszkę na scenach Teatru Muzycznego Capitol jako uczestniczkę Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Ma jeszcze dużo czasu na rozwój i odnalezienie swojego miejsca. Na szczęście, stawia na wokal, śpiewanie, doskonalenie samej siebie. Cele te pozwolą jej osiągnąć szczyt, swój własny, dojść najdalej, tam, gdzie jej wzrok sięga. Wtedy na pewno ktoś zauważy Agnieszkę Dublańską – kobietę sukcesu, zwyciężczynię najważniejszego konkursu, w którym sędzią jest sama dla siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.