Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Grochowicz - Anioł piosenki w Pracowni pod Baranami

W dniu 27 lutego 2014 roku o godz. 19.00 odbędzie się w krakowskiej Piwnicy pod Baranami koncert znanej wokalistki Agnieszki Grochowicz.

Afisz koncertu Agnieszki Grochowicz w Krakowie 27 II 2014 r. / Fot. archiwum wokalistkiW tzw. tłusty czwartek miłośnicy poetyckiej piosenki dostąpią radości wysłuchania koncertu piosenek w sali w krakowskim Rynku 27 krakowskiej wokalistki, autorki tekstów piosenek i muzyki, aktorki, tłumaczki języka angielskiego Agnieszki Grochowicz.


Wystąpią: Agnieszka Grochowicz (wokal) oraz Jarek Olszewski (piano) i Vitaliy Ivanov (saksofony). W programie autorskie piosenki z muzyką Agnieszki Grochowicz, Andrzeja Zaryckiego, Ewy Korneckiej, Janusza Grzywacza i innych kompozytorów.


Bilety 15/20zł

Logo / Fot. Pracownia pod BaranamiWokalistka powiedziała Wiadomościom24.pl "Pracownia pod Baranami to młodsza siostra Piwnicy, ma swoje miejsce tuż obok, zapewnia możliwość występów muzycznych i galerię wystawową, tętni tu życie artystyczne i przychodzi szeroka publiczność."
_______________________Koncert Agnieszki Grochowicz to oryginalne i dynamiczne połączenie różnych gatunków muzycznych z dobrym tekstem. Koncert jest niezwykle zróżnicowany. Piosenki Agnieszki Grochowicz emitowane były dotychczas przez następujące stacje: Trójka, Radio Kraków, AntyRadio, Radio Szczecin, Radio Koszalin, Radio Egida z Katowic, Radio Centrum z Rzeszowa, Radio Index z Zielonej Góry.

Pisze dla siebie i dla innych, także pod gotową muzykę, stylem dostosowuje się do potrzeb wykonawcy, zatem może być to zarówno rock jak i jazz, pop czy klasyczna poezja śpiewana. Jej piosenki wykonywane są przez młodych wokalistów regularnie zdobywających nagrody na ogólnopolskich festiwalach piosenki.
Skończyła Newcastle High School w Australii w stanie Nowa Południowa Walia. Jest absolwentką krakowskiej PWST (2004), a teraz sama uczy tam studentów wydziału aktorskiego śpiewu.

Agnieszka Grochowicz i man Li Szczepańska / Fot. Wiesław AdamikAgnieszka Grochowicz jest obecnie chyba najcudowniejszą krakowską Muzą wokalistyki poetyckiej i autorskiej twórczości. Na stronie www.youtube.com wysłuchać możemy dziesiątków nagrań jej występów. Nieważne, gdzie są korzenie twórczości, wiadomo że krakowskie, w Piwnicy pod Baranami, ale bardziej trzeba się zastanowić nad tchnieniem Młodej Polski i la belle epoque?

Weźmy na przykład pod uwagę piosenki pisane przez Zbyszka Książka dla Piotra Rubika, przykład wypłynięcia na szersze wody. Agnieszka Grochowicz dopiero wypływa na wokalną falę, komponuje sama, ale współpracuje zwłaszcza z kompozytorem Andrzejem Zaryckim, profesorem jednej z krakowskich szkół średnich, którego muzyka tak zapada w pamięć stowarzyszona nie tylko z tekstami piosenek Agnieszki Grochowicz.


http://www.youtube.com/results?search_query=grochowicz%2C%20wywiad&sm=3
(piosenki Z. Koniecznego)

http://www.youtube.com/watch?v=4pJF633rxGk ("Jak pięknie przemijać w rytmie walca")

Przypomina wam klimatem "Eurydyki tańczące" Anny German i Katarzyny Gaertner?


Oto kilka kolejnych przykładów.
http://www.youtube.com/watch?v=cMpKw98jsPg ("Wpadne na chwilę")

http://www.youtube.com/watch?v=TkhQbV2MREk ("Stuku puku')

Czytamy na youtube takie głosy o piosence STUKU PUKU Agnieszki Grochowicz:"Dlaczego ta piosenka mnie prześladuje, przecież nie słuchaj takiej muzyki, nie gustuję" (Apolinary, 2010)

"Agnieszko, mogę godzinami słuchać Twojego ciepłego głosu. Wprowadzasz swoim śpiewem takie miłe, przyjemne bliskie każdemu wrażliwemu słuchaczowi klimaty. Chcę wreszcie posłuchać Cię na żywo w programie z MLS i Jej Goście pamięci Wieszczów w Noworolu. Masz także świetny akompaniament w tle ( Jan Szczepański)

Dlatego przyjedźcie nie tylko do Krakowa na jej najbliższe koncerty;
27 luty - Kraków - TŁUSTY CZWARTEK - PRACOWNIA POD BARANAMI - Agnieszka, Jarek, Vitaliy
13 marca Kraków - Klub Gwarek - Agnieszka, Jarek, Vitaliy
23 marca - Galeria Batko w Ochojnie - Agnieszka i Jarek
28 marca - Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie - Agnieszka i Jarek
23 maja TYCHY


__________________________________________

Agnieszka Grochowicz / Fot. archiwum wokalistkiWokalistka Agnieszka Grochowicz i pianistka Man Li Szczepańska u AGNIESZKA GROCHOWICZ:

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki WARSZAWSKO-KRAKOWSKA jakkolwiek paradoksalnie może to brzmieć.
Kołysanka Niestosowne Sny osiągnęła pierwsze miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków.

Agnieszka Grochowicz. A Polish songwriter living between Warsaw and Cracow. Kołysanka Niestosowne Sny (The Improper Dreams Lullaby) reached the first place of the Radio Cracow charts.

STUKU PUKU KONCERT to:

- Stuku Puku Koncert to nie wychodzący naprzeciw obowiązującym modom undergroundowy projekt składający się z kilkunastu zapadających w pamięć piosenek, zawsze z tekstem Agnieszki Grochowicz, oraz z muzyką własną, bądź kompozytorów takich jak Ewa Kornecka,Mirek Czyżykiewicz, Janusz Grzywacz, Olek Brzeziński Darek Szweda czy Paweł Lucewicz.
- Trafne,cięte ale i refleksyjne literackie teksty piosenek w znakomitej akustycznej oprawie muzycznej z elementami jazzu, bluesa, swingu i innych gatunków muzycznych, tworzącą, nową oryginalną jakość
-Dynamiczna, zaskakująca dramaturgia koncertu, gdzie obok siebie mają szansę zaistnieć utwory bardzo mocno skontrastowane pod względem dynamiki oraz tematyki
-Eksperymenty z brzmieniem wokalu, od buntowniczego „mocnego uderzenia” do smooth-jazzowej liryki co sprawia, że koncert sprawdza się zarówno w atmosferze klubów jazzowych, undergroundowych, tradycyjnych sal koncertowych, piwnicznych, kawiarnianych jak i teatralnych
-Ładunek muzyczno-emocjonalny, który sprawia, że koncert odbierają entuzjastycznie nawet widzowie zagraniczni, którzy tekstów piosenek nie mają szansy zrozumieć z powodów oczywistych
-Jedyny w swym rodzaju klimat...

Wokalistce towarzyszy zespół czteroosobowy-piano, instrumenty perkusyjne, kontrabas, saksofon.
Istnieje również możliwość zaproszenia składu kameralnego: wokalistki z pianistą oraz saksofonistą.


ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!

agnieszkagrochowicz@gmail.com,

www.myspace.com/agnieszkagrochowicz


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.