Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Holland atakuje PO. "Na oszustów nie będę więcej głosować"

"Czuję się oszukana" - oskarża w wywiadzie dla Newsweeka Agnieszka Holland. Platforma wyjaśnia: Niczego nie obiecywaliśmy homoseksualistom. Nie ma takich zapisów programowych.

 / Fot. Lucyna Nenow/PolskapresseZnana reżyserka o międzynarodowej renomie ("Plac Waszyngtona", "Tajemniczy ogród") ma córkę lesbijkę. W jej imieniu ostro wystąpiła przeciwko partii, na którą głosowała. "Głosowałam na Platformę Obywatelską, która ustami premiera obiecywała związki partnerskie i regulację in vitro. Z pewnością na oszustów nie będę już więcej głosować".

Wywiad dla Newsweeka (Tomasz Lis) odbił się szerokim echem. Kasia Adamik, córka reżyserki, grozi, że wyjedzie z Polski: "w takim kraju nie ma dla mnie miejsca".

Holland i Adamik są rozgoryczone wynikiem głosowania w sprawie związków partnerskich. Miała być uregulowana sytuacja prawna tysięcy gejów i lesbijek. Żadna z ich spraw nie zostanie załatwiona, bo 46 posłów PO zagłosowało "przeciw".

"Dlaczego uczucie gejów i lesbijek a nie powinowatych, w tym dzieci z zastępczych rodzin, którym odmawia się dziedziczenia po rodzicach. Seksualna więź nie jest jeszcze wystarczającym powodem do wyróżniania jednostek" - tłumaczy poseł Godson.

Czarnoskóry polityk użala się na reakcję mediów, które pominęły ataki na jego osobę motywowane rasizmem i apeluje do Holland oraz innych twórców o wspieranie tradycyjnych wartości rodzinnych.

Godson przypomina, że w deklaracji ideowej Platformy z 2001r. (pkt 2) jest napisane:

"Fundamentem cywilizacji Zachodu jest Dekalog. Wierzymy wspólnie w trwałą wartość norm w nim zawartych. Nie chcemy, by Państwo przypisywało sobie rolę strażnika Dekalogu. Ale Państwo nie może pozwalać, by jedni łamiąc zawarte w nim zasady - pozbawiali w ten sposób godności i praw innych, albo deprawowali tych, którzy nie dojrzeli jeszcze do pełnej odpowiedzialności za swoje życie. Dlatego zadaniem Państwa jest roztropne wspieranie rodziny i tradycyjnych norm obyczajowych, służących jej trwałości i rozwojowi. Dlatego prawo winno ochraniać życie ludzkie, tak jak czyni to obowiązujące dziś w Polsce ustawodawstwo, zakazując również eutanazji i ograniczając badania genetyczne. Zadaniem polityki jest ciągłe wytyczanie granic, których przekroczenie przez człowieka lub grupę ludzi wystawia całą wspólnotę na niebezpieczeństwo. Ale także granic władzy publicznej, których przekroczenie narusza autonomię jednostki. Dobra polityka potrafi obronić obywateli przed anarchią i prywatą".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

Zacytuję samego siebie z pod tekstu Ireneusza Gębskiego o "Niesiołowskim nie do wychowania" w aspekcie jego reakcji na deklarację Agnieszki Holland o niegłosowaniu na oszustów z PO.

" gdyby deklarację Agnieszki Holland skonstatował inaczej?

Mógł np. powiedzieć:
- z całym szacunkiem dla Pani Agnieszki Holland uważam, że niespełnione oczekiwania związane z ustawodastwem dot. związków partnerskich nie powinny być powodem do potępiania w czambuł Rządu i Parlamentu.
Emocjonalna wypowiedź Pani Reżyser związana jest zapewne z nieukrywaną przecież sytuacją rodzinną, córka Pani Holland żyje w związku jednopłciowym i jest osobiście zainteresowana możliwością sformalizowania tej okoliczności życiowej.
Niemniej ja, Stefan Niesiołwski protestuję przeciwko obraźliwym określeniom (oszuści) i uważam, że postawa, z której wynika obojętność na to kto rządzi oraz na sytuację w Polsce, byle tylko przegłosowali "związki partnerskie" - ma niewiele wspólnego z patriotyzmem.

Czyż jego wypowiedź nie jest kwintesencjonalna? "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Holland ma prawo do osobistych oczekiwań na takich samych warunkach jak każdy inny. Nie ma natomiast żadnych praw więcej.
Uwzględniając, że reprezentuje bohemę artystyczną nawykłą do socjalistycznego mesjanizmu, należy jej wybaczyć. I nie traktować zbyt poważnie jej prywaty, a w rzeczywistości sprawy marginalnej dla kraju. Próby siłowego dostosowywania obyczajów do oczekiwań brukselskiego kominternu, tak naprawdę więcej burzą niż budują. Ale może o to idzie,
również Pani Holland?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Siostry zakonne mają zapisane PIERWSZE PRZYKAZANIE W Biblii: Rdz 1:28 nwt-pl "Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: "Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Lecha Polaka: widzę, że nie zrozumiałeś mojej ironii. Powinieneś zażądać zwrotu pieniędzy za swoją edukację!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Adam Malina. Widać głupi jesteś. Kto jeszcze wierzy w tą pijarowską propagandę PO - PSL?
Dobrze, że Agnieszka Holland przejrzała na oczy. Zresztą bardzo wielu wyborców nie PiS, nie SLD czy Ruchu Palikota to widzi. To tak ciężko tobie zrozumieć? Widocznie jesteś cienias.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Holland wierzyła w PO? A miałem ją za inteligentną! Widać głupi jestem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Janek Boski
.Kochasz? Panią Jadwigę ? Ej !
Pozostaw tą miłość dla innych. Co powie na to ksiądz? Wolno tylko jednemu kochać, nieprawdaż?!
Jadwiga Kowalczyk wyraźnie się wyróżnia. Niewielu jest tu piszacych z tak zwaną , elokwencja, ukrytym dowcipnym (wieloznacznym) wyrażeniem swej myśli.

Jest nie doceniona przez ta REDAKCJĘ z prozaicznego powodu. Mają prawdziwy brylant ale przecież dla kasy muszą preferować, forsować miernoty. Pominę ich milczeniem ale są wyróżnie przez REDAKCJĘ (moim zdaniem w wyraźny koniunkturalny sposób) ponad miarę wyrózniani i promowani. Być może "kasa" ponad wszystko jest źródłem tego wszystkiego.
Przeczytałem mnóstwo rozmaitych tekstów, komentarzy na tym portalu. Coś mi tu nie gra! Przeczytałem nawet tych, których komentarzy nie ma na tym portalu W24 ale są w internecie do przeczytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.02.2013 12:28

Pani Jadwigo, kocham Pani komentarze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Janek Boski Wczoraj 15:56
- ta pani unika odpowiedzi, ponieważ utożsamia swoją wiare w teorię z praktyką. Równie dobrze można pytać głuchego o róznice między sopranem a barytonem.
W innym miejscu pani Cz. powiada
"Większość wybitnych osiągnięć naukowych należy do ludzi, którzy nie byli wojującymi ateistami a w Boga wierzyli. To samo wystarczy by uznać neutralną albo sprzyjającą rozwojowi nauki rolę religii."

Zapomniała dodać, że wiekszość światowych osiągnięć artystycznych, należy do ludzi, którzy nie byli wojującymi ateistami, ale za to byli niewątpliwie homoseksualistami. Od "pogańskich" helleńskich filozofów, poprzez Michała Anioła do Wieniawskiego.

Robert Ramark Wczoraj 13:33
- Głos pani Holland brzmi współczesnie i jest o wiele bardziej słyszalny w Polsce i świecie, niż głos Brzęczyszczykiewicza na pustyni.
O dylematach i dramatach, z jakimi spotykają się w życiu homoseksualiści i ich rodziny mogą mówić kompetentnie wyłącznie oni sami i ich zdanie powinno byc traktowane z całą powagą i uwagą.
Teoretycznie bowiem, nawet idiota może zbudować most przez Ocean Atlantycki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Lech Polak - autorka ma to samo, co duża część znanych mi "szalenie gorliwych katolików". - Musi co i rusz pisać o tym co według niej słuszne utwierdzając samą siebie w przekonaniu, że ma rację. Osoby "totalnie wierzące" na ogół nie postępują zgodnie z naukami Jezusa, więc muszą bez przerwy właśnie tworzyć coś żeby się poczuć kimś ok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.