Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Holland reżyserką "House of Cards"

Agnieszka Holland wyreżyseruje dwa odcinki trzeciego sezonu "House of Cards", jednego z najpopularniejszych seriali na świecie.

 / Fot. Tomasz Bolt/PolskapressePolska reżyserka, Agnieszka Holland nie ukrywa, że ciekawi ją przebieg kolejnych odcinków kultowego amerykańskiego serialu. W rozmowie z portalem Stopklatka powiedziała: "Można odnieść wrażenie, że jego twórcy doszli do ściany(...) Trudno wyobrazić sobie wiceprezydenta, który jest mordercą, nawet jeśli prezydent czy wiceprezydent może być odpowiedzialny za śmierć tysięcy ludzi".

W rozmowie z Wyborczą.pl, reżyserka podkreśla, że zdecydowała się przyjąć propozycję zrealizowania kilku odcinków serialu ze względu na perspektywę pracy z odtwórcami głównych ról: "Ci aktorzy ciekawili mnie bardzo na długo zanim zostali parą w "House of Cards". Spacey nigdy nie miałam okazji poznać. Robin znam tylko towarzysko, ale z nią jeszcze nie pracowałam".

"House of Cards" to amerykański serial z gatunku dramatu politycznego. Głównym bohaterem serialu jest kongresmen Frank Underwood (Kevin Spacey). Jest bezwzględny i charyzmatyczny, a w wyścigu o władzę nie cofnie się przed niczym. Jego celem jest obalenie prezydenta Stanów Zjednoczonych, a w realizacji jego planu pomaga mu Claire (Robin Wright), szefowa fundacji charytatywnej.

Serial powstał na podstawie powieści Michaela Dobbsa. Autorem scenariusza jest Beau Willimon. Reżyserii podjęli się m.in. David Fincher, Joel Schumacher oraz Jodie Foster.

Trzeci sezon, przy którym będzie pracować Agnieszka Holland, będzie można oglądać w USA w lutym 2015 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chciałbym, aby wreszcie zwyciężyła spawiedliwość. Ale w życiu tak nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mnie ciekawi, co się wydarzy w serii trzeciej. Spodziewałam się zupełnie innego finału drugiej serii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.