Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Holland zaprasza do udziału w "Filmowej Górze"

Już tylko tydzień pozostał do końca naboru na 5. FFKN Filmowa Góra. Czekamy na filmy w 7 kategoriach tematycznych. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania specjalnego wywiadu jakiego udzieliła nam Agnieszka Holland Patron Honorowy V Festiwalu Filmowego Kino Niezależne Filmowa Góra.

Mówi w nim o polskim i amerykańskim kinie niezależnym, "Janosiku", polskim dubbingu, "Filmowej Górze".

Suma nagród w tym roku przekracza 35.000 złotych. Oczekujemy na filmy w 7 kategoriach tematycznych: Etiudy Studenckie, Dramat, Ludzie Toksyczni, Animacja, Film Eksperymentalny, Komedia Humor Pastisz, Dokument i Paradokument, Profilaktyka Społeczna i Fabula Rasa. Projekcje konkursowe odbędą się m.in. w Zielonej Górze, Berlinie, Edynburgu, Bielsko Białej, Kostrzynie n/Odrą i Ciężkowicach. Specjalne pokazy poza konkursowe odbędą się również podczas tegorocznych edycji Lubuskiego Lata Filmowego i Przystanku Woodstock.

Festiwal rozpocznie się 2 lipca, a zakończy siedmiodniowym finałem w ostatnim tygodniu sierpnia. Podczas finału odbędą się również retrospekcje festiwalów zaprzyjaźnionych z Filmową Górą - Publicystyka, dokumentART, One Minutes, Zoom Zbliżenia, Żydowskie Motywy, Afrykamera i Szorty.

Wszystkich zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.filmowa-gora.pl, gdzie oprócz aktualności dotyczących festiwalu można również dowiedzieć się na bieżąco co u niezależnych filmowców piszczy.

Zapraszamy również do odwiedzania naszego kanału na YouTube "filmowagora" gdzie na temat kina niezależnego wypowiadają się nasi patroni honorowi: Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, a także rektor łódzkiej "filmówki" prof. dr hab. Robert Gliński, Maciej Pieprzyca i inni.

Więcej informacji na http://www.filmowa-gora.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.