Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz pełnomocnikiem ds. równości

Dzisiaj na konferencji prasowej Donald Tusk ogłosił, że pełnomocnikiem ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu zostanie posłanka PO. - To prztyczek w nos Palikota - twierdzą komentatorzy.

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz będzie pracowała nad równością w Polsce, ale jako sekretarz stanu podległy Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej. "Na pewno premier będzie chciał, żeby ten urząd działał trochę inaczej niż do tej pory i żeby pełnomocnikiem była mocna osobowość" - uważa wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kandydatka PO jest doświadczonym politykiem zaangażowanym społecznie. Żłobki, romskie dzieci, zawodowa aktywność kobiet to jedne z wielu obszarów jej zainteresowań.

Jest członkiem czterech komisji sejmowych w tym podkomisji do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o umowie związku partnerskiego. W ostatnich wyborach uzyskała 10 tys. głosów więcej niż w poprzednich.

- Uchwalając taką ustawę osiągniemy efekt przeciwny - mówiła o głosowanej ostatnio inicjatywie antyaborcyjnej.

Platforma nie chce być identyfikowana z ekstrawaganckim Ruchem Palikota, dla którego funkcja pełnomocnika ds. równości jest prestiżowa. Możliwa jest natomiast ścisła międzypartyjna współpraca nad ustawą o związkach partnerskich.

Kandydatury ministerialne Jarosława Gowina i Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz mogą wskazywać na wyhamowanie obyczajowej rewolucji zapowiadanej przez posłów nowego ugrupowania.

Zaangażowanie poseł Kozłowskiej-Rajewicz
Kto zastąpi Elżbietę Radziszewską?
Kozłowska Rajewicz o in vitroDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Powinno być: "Równych i równiejszych".

Komentarz został ukrytyrozwiń

BB, nie czepiaj się drobiazgów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BB
  • BB
  • 17.11.2011 16:51

Jak można być dziennikarzem społecznym i mylić pojęcia "wykluczenia społecznego" z "równym statusem kobiet i mężczyzn"??? Poza tym skrót od "tysięcy" to "tys.", a nie "tyś."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy
  • Jerzy
  • 17.11.2011 15:44

Najmocniej przepraszam autora Maria Czerw .Ledwo dotknąlem myszki i dałem najmniejsza ocene!!MA BYĆ OCZYWŚCIE +5 (pięć ).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.