Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Osiecka na fotografiach Jana Borkowskiego

9 października 2012 roku mija 76. rocznica urodzin jednej z najwybitniejszych polskich autorek tekstów piosenek, Agnieszki Osieckiej. Tego dnia fundacja jej imienia, Okularnicy, zaprasza na ciekawą wystawę.

Plakat zapraszający na wystawę. / Fot. www.okularnicy.org.plEkspozycja zatytułowana "Agnieszka Osiecka lata 60. w obiektywie Jana Borkowskiego" zostanie otwarta we wtorek, 9 października b.r. o godzinie 19.15 w Klubie Kultury Saska Kępa przy ulicy Brukselskiej 23 w Warszawie. Miejsce wystawy nie jest przypadkowe, bowiem Agnieszka Osiecka była emocjonalnie związana z tą warszawską dzielnicą. W jednej z najbardziej znanych swych piosenek, "Małgośce", utrwaliła jej nazwę pisząc: "To był maj,/ pachniała Saska Kępa / szalonym, zielonym bzem". Tu również, przy ulicy Dąbrowieckiej 25 m.3 poetka mieszkała przez wiele lat. Otrzymała też tytuł "Zacnego Mieszkańca Dzielnicy", a na rogu ulic Francuskiej i Obrońców można zobaczyć też rzeźbę Agnieszki Osieckiej autorstwa Dariusza Kowalskiego.

Autor zdjęć, Jan Borkowski, jest dziennikarzem muzycznym, producentem nagrań i koncertów radiowych, od 1970 roku związany z Programem III Polskiego Radia. Jest także współzałożycielem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, z którą przyjaźnił się od lat szkolnych. Borkowski wykonał niezliczoną liczbę fotografii poetki, z których większość można zobaczyć na stronie internetowej fundacji, a te z lat 60. zaprezentowane zostaną w Klubie Kultury Saska Kępa. Podczas wernisażu będzie można osobiście porozmawiać i powspominać autorkę licznych szlagierów. Dodatkową atrakcją otwarcia wystawy będzie recital Magdaleny Smalary, aktorki Teatru Polskiego w Warszawie, laureatki Grand Prix, Nagrody Publiczności i Dziennikarzy podczas IV Konkursu na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej "Pamiętajmy o Osieckiej" w 2001 roku.

Wystawę poświęconą zmarłej 7 marca 1997 roku Agnieszce Osieckiej współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.