Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Pachciarz nowym prezesem NFZ

27 czerwca premier powołał następczynię Jacka Paszkiewicza. Nową szefową NFZ została Agnieszka Pachciarz, 39-letnia radczyni prawna, do tej pory wiceminister zdrowia.

logo NFZ / Fot. nfz.gov.plAgnieszka Pachciarz specjalizuje się w prawie medycznym. Zanim w marcu 2012 roku została podsekretarzem stanu, prowadziła dwa wielkopolskie szpitale najpierw w latach 2005-2009 jako dyrektorka Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy, następnie w latach 2009-2011 została prezesem zarządu pleszewskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o.

W międzyczasie współpracowała z samorządami oraz Narodowym Funduszem Zdrowia. Nowa prezes NFZ ma zamiar zmienić rozporządzenia swojego poprzednika, skonfliktowanego ze środowiskiem lekarskim oraz resortem zdrowia.

Wczoraj po południu spotkała się z lekarzami, aby doprowadzić do zażegnania konfliktu z NFZ-em, przez który medycy chcą od 1 lipca wypisywać pełnopłatne recepty. Niestety rozmowy nie przyniosły zadowalającego rezultatu, aby odwołać "protest receptowy".


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

one
  • one
  • 30.06.2012 02:07

Kto z młodych wie co przed laty robił pachciarz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.