5312 miejsce

Agnieszka Radwańska bez finału w Stuttgarcie!

"Isia" w półfinale turnieju w Stuttgarcie spotkała wiceliderką światowego rankingu Wiktorią Azarenką. Spotkanie zakończyło się wygraną Białorusinki.

/ Fot. EPA/MARIJAN MURATPolka już w pierwszej partii meczu nie pokazywała nam tej formy, do której nas powoli przyzwyczajała. Półfinał rozpoczął się od serwisu Polki. Radwańska szybko wykorzystała swoje podanie i objęła prowadzenie. Odpowiedź Białorusinki była jednak błyskawiczna – w kolejnym gemie nie oddała "Isi" nawet jednej piłki.

Azarenka za to silnymi i celnymi serwisami uniemożliwiała Polce jakikolwiek atak i przejęcie inicjatywy. I w ten sposób Agnieszka przegrała seta po zaledwie 25 minut 1:6.

Drugi set był trochę lepszy dla Agnieszki, lecz nie na tyle by go wygrać. Azarenka była pewna siebie i prezentowała doskonałą formę. Na wynik meczu mógł wpłynąć fakt,że Polce doskwierał ból pleców, przez co doszło do przerwy medycznej. I tak w rezultacie wynik meczu był następujący: 1:6, 3:6.

W drugim półfinale turnieju zobaczymy Petre Kwitovą rozstawioną z numerem (3) i Marie Sharapovą - wiceliderkę światowego rankingu.

Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:30 w sobotę, 28 kwietnia.

Przypomnijmy, że zwyciężczyni turnieju otrzyma 115 tys. dolarów i Porsche Carrera S.