Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Radwańska myślami przy maturze

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-05-05 11:59

Na drugiej rundzie Agnieszka Radwańska zakończyła swój udział w turnieju WTA - J&S Cup (pula nagród 600 tys. dol.) na kortach Warszawianki. Starsza z sióstr Radwańskich była ostatnią Polką, grającą w tej imprezie.

Agnieszka Radwańska / Fot. Dziennik Zachodni19-letnia krakowianka przegrała 6:0, 4:6, 3:6 z Ukrainką Aloną Bondarenko. Mecz trwał godzinę i 45 minut. Pierwszego seta Polka rozstrzygnęła na swoją korzyść w niespełna 20 minut i wydawało się, że awans do ćwierćfinału jest pewny. Nic bardziej mylnego. W dziewiątym gemie drugiego seta Ukrainka przełamała podanie Radwańskiej i doprowadziła do trzeciej partii.

W trzecim secie Polka prowadziła 2:0, ale później przegrała pięć kolejnych gemów, w tym trzy przy swoim serwisie. Następnie przełamała podanie rywalki (3:5) i w kolejnym gemie prowadziła 40:0. Bondarenko wyrównała i zakończyła spotkanie, wykorzystując pierwszą przewagę.

- W pierwszym secie starałam się przebić o jedną piłkę więcej od Agnieszki, ale nie bardzo mi to wychodziło. W drugim było lepiej, a w trzecim znalazłam swój rytm i jakoś wygrałam ten mecz - powiedziała łamaną polszczyzną Bondarenko, która przez dwa lata mieszkała w Kędzierzynie.

- Nie potrafię powiedzieć dlaczego nie wygrałam tego meczu. Przecież nie zawsze można wygrywać i tym razem ona była lepsza - powiedziała Radwańska, która dwa tygodnie wcześniej pokonała Ukrainkę w Pucharze Federacji.

Po blisko godzinnej przerwie Radwańska wyszła ponownie na kort, by wystąpić w deblu z Anną Czakwetadze. Polsko-rosyjska para przegrała w pierwszej rundzie 2:6, 4:6 z Rosjanką Wierą Duszewiną i Ukrainką Tatianą Perebijnis.

- Cóż, w ostatnich dniach niewiele miałam okazji, żeby otworzyć książki i przygotować się do matury. Teraz będę miała trochę czasu, żeby się pouczyć do egzaminu - powiedziała Radwańska, która wczoraj zdawała maturę z języka polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.