107608 miejsce

Agnieszka Radwańska odpadła z rozgrywek. Polka przegrała z Azarenką

Agnieszka Radwańska, która w środę wyeliminowała swoją przyjaciółkę i rakietę numer 1 - Caroline Woźniacki, przegrała w czwartek z Wiktorią Azarenko (6:1, 3:6, 2:6) i odpadła z WTA w Sydney.

/ Fot. EPA/PAUL MILLER AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUTWszelkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że Agnieszka Radwańska gładko rozprawi się z Białorusinką Azarenko. Po pierwszym secie nasza rodaczka prowadziła 6:1 i grała z olbrzymim "luzem".

Drugi set zaczął się od wygranej obu pań w swych podaniach - najpierw 1:0 prowadziła Azarenko, a następnie "Isia" wyrównała stan rywalizacji w gemach na 1:1. Białorusinka wzięła się wówczas do roboty i nie dała szans Polce, wygrywając drugiego seta w meczu 6:3.

Ostatni set w pojedynku miał podobny przebieg do poprzedniego. Wyrównana rywalizacja miała miejsce tylko do stanu 2:2. Polka jednak słabła i przegrała seta. Mecz zakończył się - 6:1, 3:6, 2:6.

TVN informuje również, że Caroline Woźniacki zachowa za to pozycję numer 1 w światowym rankingu. Będąca na pozycji wiceliderki Petra Kvitova uległa chince Na Li i straciła szansę na wyprzedzenie Dunki w generalnej klasyfikacji.