Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Radwańska rozpoczyna walkę o turniej w Dausze

Kończące tenisowy sezon zmagania najlepszych ośmiu zawodniczek świata odbędą się na przełomie listopada i grudnia w stolicy Kataru. Czy w podziale puli wynoszącej aż 4,5 miliona dolarów weźmie udział popularna "Isia"? Wciąż są na to szanse.

 / Fot. DIEGO AZUBEL/PAPKiedy wydawało się, iż na dobrą sprawę sezon Agnieszka Radwańska zakończyła po nieudanym występie na US Open, Polka zaskoczyła wszystkich wyśmienitą dyspozycją dochodząc do finału imprezy w Pekinie. Tam uległa fenomenalnie grającej od początku turnieju Rosjance Swietłanie Kuzniecowej. Zainkasowała tym samym 700 punktów i awansowała na 10. miejsce w rankingu WTA.

To pozwala na nowo uwierzyć w szanse wskoczenia Agnieszki do pierwszej ósemki, a co za tym idzie - na udział w turnieju mistrzowskim wieńczącym sezon. Zadanie przed Polką jednak niezwykle trudne, bowiem do ósmej Viktorii Azarenko traci 880 punktów. Z tego powodu kluczowym może okazać się rozpoczęty w ten poniedziałek turniej w austriackim Linzu. Radwańska wystąpi w nim jako rozstawiona z numerem drugim. Droga do ewentualnego finału wydaje się - jeśli zostanie utrzymana forma z Pekinu - formalnością. To pozwoliłoby Polce odrobić kolejne co najmniej 200 punktów, ponieważ wszystkie najgroźniejsze rywalki w tym tygodniu odpoczywają. Jeśli to się uda, decydujące będą przyszłotygodniowe zawody w Moskwie. Trzymajmy zatem kciuki za Agnieszkę, bo choć droga trudna, to jej zakończenie może przynieść nam wszystkim wiele radości. A 2009 rok pokazał doskonale, jak nieobliczalny jest polski sport. Oby tym razem było podobnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.