1620 miejsce

Agnieszka Radwańska triumfuje w turnieju WTA w New Haven

Agnieszka Radwańska zwyciężyła w turnieju WTA w New Haven. Polka w finale była lepsza od Ukrainki Jeliny Switoliny.

/ Fot. Christopher JohnsonAgnieszka Radwańska do tej pory z New Haven nie miała raczej dobrych wspomnień - startowała tutaj sześciokrotnie i dopiero w 2016 roku zdołała dotrzeć daleko. W ubiegłych latach jej przygoda z tym turniejem kończyła się szybko - nie doszła nawet do półfinału. W bieżącym roku było nawet lepiej, niż dobrze. Krakowianka grała pewnie, a najcenniejsze zwycięstwo to, to w spotkaniu przeciwko Czeszce Petrze Kvitovej, która na tym amerykańskim korcie już triumfowała.

Pierwszego finałowego seta Radwańska rozegrała koncertowo - nie pozwalała rywalce na wiele. Ukrainka zdołała wygrać zaledwie jednego gema.

Druga partia była o wiele bardziej zacięta, obie tenisistki miały lepsze i gorsze momenty, 27-letnia Polka przegrywała nawet 2:0, ale szybko zrównała stan spotkania. Potem bardzo długo na tablicy wyników utrzymywał się remis, w pewnym momencie wydawało się, że będzie 3. set, ale Radwańska obroniła dwie piłki setowe i doprowadziła do decydującego tie-breaka. W nim niedoświadczona jeszcze Switolina nie wytrzymała presji i nie była w stanie dotrzymać kroku Polce, która wygrała 7:3.

Aga nie będzie miała za dużo czasu na odpoczynek, już w poniedziałek rozpocznie się wielkoszlemowy US Open. W I rundzie turnieju Radwańska nie spotka wymagającej rywalki - zagra przeciwko kwalifikantce.