Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale Wimbledonu!

Agnieszka Radwańska rozkręca się z każdym meczem. Dzisiaj awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu, pokonując Serbkę Jelenę Janković 7:5, 6:4. Jutro Polka zmierzy się z Madison Keys.

/ Fot. Shaun BotterillAgnieszka Radwańska miała rację, zapowiadając, że pojedynek z Janković będzie długi i wyrównany. W spotkaniu obserwowaliśmy bardzo dużo długich wymian. Obie tenisistki zafundowały kibicom wielkie widowisko. Zgromadzeni na londyńskim korcie bili brawa, kiedy któraś z tenisistek zagrała efektownie. Dla Serbki było to trudniejsze spotkanie, z uwagi, że w Wimbledonie grała łącznie przez ponad sześć godzin. Krakowianka o połowę mniej.
Na początku pierwszego seta zarówno Radwańska, jak i Janković wydawały się być zdenerwowane. Obie grały dosyć zachowawczo. Jednak z każdą minutą mecz się rozkręcał i obserwowaliśmy coraz więcej efektownych akcji. I set był wyrównany, obie szły łeb w łeb. Na szczęście w końcówce lepiej kondycyjnie i psychicznie spisała się 26-letnia krakowianka, która wygrała 7:5.
Druga odsłona meczu 4. rundy na początku była podobna do pierwszej. Jednak po kilku gemach Janković wyraźnie osłabła. Serbka próbowała jeszcze zagrozić Radwańskiej, ale nie dała rady polskiej tenisistce. Ostatecznie krakowianka II seta wygrała 6:4.
Jutro w walce o półfinał "Aga" zagra z Madison Keys z Ameryki. Bilans spotkań przemawia na korzyść Polki - wszystkie spotkania z reprezentantką USA wygrała. Jutro 26-letnia tenisistka również będzie faworytką, ale Keys nie należy lekceważyć.