Agnieszka Radwańska w finale Wimbledonu

Agnieszka Radwańska osiągnęła największy sukces w swojej karierze. Po raz pierwszy awansowała do finału turnieju rozgrywanego w ramach Wielkiego Szlema. Awans ten jest to największy sukces w historii polskiego powojennego tenisa.

/ Fot. PAP/EPAGdy po istnym dreszczowcu w meczu ćwierćfinałowym popularna "Isia" pokonała Marię Kirilienko można było śmiało rzec, że finał Wimbledonu jest jak najbardziej w zasięgu jej ręki.

Aby jednak do tego finału awansować trzeba było najpierw pokonać w meczu 1/2 finału Agelique Kerber, Polkę z niemieckim paszportem. Mecz ten był wielką niewiadomą, ponieważ obie zawodniczki mierzyły się ze sobą 4 razy i każda z nich wygrała po dwa pojedynki.

Spotkanie zaczęło się od gemów wygranych przez jedną i drugą zawodniczkę "na sucho" czyli bez straty punktu. Przy stanie 1:1 w gemach można było zauważyć niewielką przewagę Niemki. I faktycznie różnica w grze był zdecydowanie na korzyść Kerber, która już po kilku minutach prowadziła 3:1.

Od tego momentu dominować zaczęła Agnieszka Radwańska, która wygrała kolejne pięć gemów i objęła prowadzenie 1:0 w spotkaniu półfinałowym.

Drugi set był już wiele bardziej wyrównany. Kerber wróciła do gry z początku seta i była bardzo groźna przy swoim podaniu.

Agnieszka nie dała jej jednak szansy na objęcie jakiegoś wyższego prowadzenia,i szybko wyrównała stan rywalizacji by ostatecznie wygrać seta 6:4.

Co teraz? Teraz przed Agnieszką czas na odpoczynek przed najważniejszym spotkaniem w karierze. Zwycięstwo na kortach Wimbledonu pozwoli "Isi" na objęcie pierwszego miejsca w rankingu WTA. Agnieszka dorówna również legendarnemu już osiągnięciu Jadwigi Jędrzejowskiej z 1937r.