Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Radwańska w finale Wimbledonu

Agnieszka Radwańska osiągnęła największy sukces w swojej karierze. Po raz pierwszy awansowała do finału turnieju rozgrywanego w ramach Wielkiego Szlema. Awans ten jest to największy sukces w historii polskiego powojennego tenisa.

 / Fot. PAP/EPAGdy po istnym dreszczowcu w meczu ćwierćfinałowym popularna "Isia" pokonała Marię Kirilienko można było śmiało rzec, że finał Wimbledonu jest jak najbardziej w zasięgu jej ręki.

Aby jednak do tego finału awansować trzeba było najpierw pokonać w meczu 1/2 finału Agelique Kerber, Polkę z niemieckim paszportem. Mecz ten był wielką niewiadomą, ponieważ obie zawodniczki mierzyły się ze sobą 4 razy i każda z nich wygrała po dwa pojedynki.

Spotkanie zaczęło się od gemów wygranych przez jedną i drugą zawodniczkę "na sucho" czyli bez straty punktu. Przy stanie 1:1 w gemach można było zauważyć niewielką przewagę Niemki. I faktycznie różnica w grze był zdecydowanie na korzyść Kerber, która już po kilku minutach prowadziła 3:1.

Od tego momentu dominować zaczęła Agnieszka Radwańska, która wygrała kolejne pięć gemów i objęła prowadzenie 1:0 w spotkaniu półfinałowym.

Drugi set był już wiele bardziej wyrównany. Kerber wróciła do gry z początku seta i była bardzo groźna przy swoim podaniu.

Agnieszka nie dała jej jednak szansy na objęcie jakiegoś wyższego prowadzenia,i szybko wyrównała stan rywalizacji by ostatecznie wygrać seta 6:4.

Co teraz? Teraz przed Agnieszką czas na odpoczynek przed najważniejszym spotkaniem w karierze. Zwycięstwo na kortach Wimbledonu pozwoli "Isi" na objęcie pierwszego miejsca w rankingu WTA. Agnieszka dorówna również legendarnemu już osiągnięciu Jadwigi Jędrzejowskiej z 1937r.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

gdy wysyłałem ten artykuł nie wiedziałem, że inny na ten sam temat został już akceptowany

Komentarz został ukrytyrozwiń

To drugi artyk. jest też rtzeci na identyczny temat. Nie powtórzę komentarza, tu
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.