Agnieszka Radwańska w III rundzie turnieju w Miami!

Agnieszka Radwańska pokonała reprezentantkę Tajwanu Su-Wei Hsieh 6:3 6:2 i awansowała do III rundy turnieju WTA w amerykańskim Miami.

/ Fot. Charlie CowinsPrzed meczem wszyscy eksperci uważali, iż Polka nie powinna mieć żadnych problemów z Hsieh, zajmującą 38. miejsce w rankingu WTA. Nasza zawodniczka (nr 4 na świecie) wygrała zeszłoroczny turniej na Florydzie i w obecnej edycji jest stawiana w roli jednej z faworytek.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli "Isi". Szybko przełamała podanie rywalki i utrzymywała swój serwis, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 3:0. Druga część seta toczyła się gem za gem i ostatecznie zakończył się on wynikiem 6:3.

Druga partia przebiegła bardzo podobnie, bez historii. Szybkie objęcie prowadzenia 4:0 spowodowało lekkie rozluźnienie Polki- rywalka potrafiła wygrać jednak tylko 2 gemy i ostatecznie spotkanie zakończyło się po 66 minutach wynikiem 6:3 6:2.

Było to pierwsze spotkanie obu zawodniczek w karierze- Polka udowodniła, iż ranking nie kłamie i jest zdecydowanie lepszą tenisistką.

W kolejnej rundzie rywalką Radwańskiej będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy Niemką Moną Barthel a Słowaczką Magdaleną Rybarikovą.

Dzisiejszego dnia w Miami wystąpi również grający w turnieju ATP Łukawsz Kubot. Jego przeciwnikiem będzie Kanadyjczyk Frank Dancević.