Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Radwańska wicemistrzynią Wimbledonu

Agnieszka Radwańska uległa Serenie Williams 1:6, 7:5, 2:6 w finale wielkoszlemowego turnieju The Championships rozgrywanego na trawiastych kortach The All England Lawn Tennis Club w londyńskim Wimbledonie.

Założony w 1868 roku The All England Croquet Club początkowo zrzeszał
entuzjastów gry w krokieta. Gra w tenisa na trawie po raz pierwszy pojawiła się na Wimbledonie w roku 1875. Pierwszy turniej tenisowy odbył się dwa lata później, jeszcze bez udziału pań. Dopiero w 1884 roku zorganizowano wimbledoński turniej kobiet.

W sobotę Agnieszka Radwańska i Serena Williams zagrały ze sobą po raz trzeci.
Wcześniej spotkały się dwa razy w 2008 roku, w Berlinie i na Wimbledonie. Dwukrotnie wygrała Serena. Agnieszka miała okazję wziąć rewanż za ostatnią ćwierćfinałową porażkę na trawie.

Amerykanka zdobyła pierwszą piłkę zagrywając kończący bekhend cross. Popisała się mocnym serwisem wzdłuż linii i kolejnym podaniem wyrzucającym piłkę poza kort. Serena objęła prowadzenie asem serwisowym.

Polka w drugim gemie zagrała skrót, do którego Williams dobiegła i odegrała kończącą piłkę wzdłuż linii. W trakcie długiej crossowej wymiany zawodniczki posyłały piłkę na stronę bekhendową rywalki. Serena zdecydowała się na zagranie po linii i zdobyła punkt.

Agnieszka przerzucała piłkę odwróconym forhendem i bekhendem wzdłuż linii, kierując zagrania w przeciwległe strony kortu. Krakowianka doprowadziła do równowagi 40:40. Młodsza siostra Venus zrewanżowała się wyrzucającym crossowym bekhendem i smeczem.

Radwańska podczas długiej wymiany zmieniała tempo gry, stosując defensywny slajs i zagrania ofensywne. Stan równowagi utrzymywał się jeszcze trzykrotnie. Agnieszka odpierała atak Sereny, odbijając piłkę na nisko ugiętych nogach. Mimo to Amerykanka wygrała gema na 2:0.

W trzecim gemie Polka zaczęła grać bardziej agresywnie, ale to Serena wygrała swój serwis, zdobywając gema skutecznym skrótem z forhendu. Na początku czwartego gema Agnieszka przygotowała sobie dojście do siatki bekhendowym slajsem, zdobywając punkt kończącym wolejem. Radwańska nie wykorzystała szansy na zdobycie swojego pierwszego gema, popełniając podwójny błąd serwisowy. Returnem z bekhendu Williams przełamała podanie krakowianki i było już 4:0.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.