Facebook Google+ Twitter

Agnieszka Radwańska wygrała! Sharapova bez szans na turnieju WTA w Miami

Turniej WTA Sony Ericsson Open w Miami zakończył się. W meczu finałowym Agnieszka Radwańska (4, WTA), pokonała Marię Sharapovą (2, WTA) w dwóch setach 7:5, 6:4.

Sonda

Oglądałeś finał Radwańska - Sharapova?

 / Fot. EPA/ANDREW GOMBERTObie panie zafundowały widzom szalenie emocjonujące widowisko. Zawodniczki grały rozważnie taktycznie, nieźle serwowały i odbierały serwis przeciwniczki, poruszały się po korcie oraz kończyły piłki "po linii". Naprawdę trudno było wskazać, która dziś wygra.

Co prawda, Agnieszka trzy razy miała zagrożone swoje podanie, ale Rosjanka nie potrafiła wykorzystać break-pointów. Polka broniła się wspaniale. Przy stanie 6:5 dla Radwańskiej, po raz pierwszy w meczu Polka przełamała Sharapovą, zdobywając tym samym seta.

W drugiej partii zawodniczka pochodząca z Krakowa zdecydowanie łatwiej zdobywała gemy (trzeci i piąty wygrała do zera). Do stanu 5:4 znowu tenisistki utrzymywały swoje podania. Dziesiątego gema, na szczęście dla polskiej zawodniczki, nie wytrzymała Rosjanka, która popełniła kilka niewymuszonych błędów. Te pomyłki przyczyniły się do przełamania i zwycięstwa Agnieszki Radwańskiej w całym spotkaniu.

Ten zacięty mecz trwał godzinę i czterdzieści cztery minuty. Polka pokazała swoim zwycięstwem, że jednak potrafi wygrywać i to nie tylko z zawodniczkami pokroju Venus Williams (wyblakłe gwiazdy), ale też z samą Marią Sharapovą.
Radwańska pokazała także swoje nowe oblicze: Agnieszki świetnie odbierającej serwis rywalki, wytrzymującej długie i silne wymiany, trochę lepiej serwującej i przede wszystkim, silnej psychicznie. Agnieszki, która wie, że może wygrać z każda tenisistką z czołówki światowej!

A.Radwańska-M.Sharapova 7:5, 6:4

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Nastąpił przełom. Jak będzie mądrze kierować swoją karierą, będzie tenisistką wszech czasów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nasław
  • Nasław
  • 01.04.2012 20:54

W sporcie kobiecym 90 procent to PSYCHIKA i dla tego jest on całkowicie nieprzewidywalny !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
  • gucio
  • 01.04.2012 14:12

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic z PO
  • kibic z PO
  • 01.04.2012 13:16

Niesiołowski nie debla będzie grał z Radwańską ,a"Debila" obok Radwańskiej . Tusk będzie jak pies nosił piłki autowe!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
  • gucio
  • 01.04.2012 12:55

niesiolowski nie bedzie trenowal radwanska.niesiolowski z radwanska bedzie gral debla

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic PO
  • kibic PO
  • 01.04.2012 09:14

To prawda - że ten PO wski oszołom Niesiołowski będzie trenował Radwańską?? No nie to jest koniec świata!

Taki baran trenerem???

Komentarz został ukrytyrozwiń
-ono-
  • -ono-
  • 01.04.2012 08:54

Radwańska pewnie będzie musiała podzielić się kasą z Platfusami.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
kim dzond kacz
  • kim dzond kacz
  • 01.04.2012 08:27

modlilem sie za zwyciestwo.za zwyciestwo mojej partii.i nic. a tu qrwa taka radwanska sobie zwycieza.to jest niesprawiedliwe.bede wnosil o rewizje u ojca dyrektora

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 01.04.2012 08:06

Faktycznie,wiadomość dnia.teraz się zacznie-kwiaty,wywiady,wizyty w zakładach pracy...wszak tenis jest w Polsce sportem narodowym!Wszyscy Polacy,jeżeli sami nie grają w tenisa,który jest na kieszeń każdego Polaka,to nie dosypia nocami,żeby śledzić postępy naszej najukochańszej IDZI-bo wszak to od dzisiaj będzie to nasza Idziuńcia!
Tak na prawdę,tenis jest sportem elitarnym,a amatorsko uprawiają go jedynie bogate snoby.Radwańska wybrała taki sposób na życie,że jeździ z turnieju na turniej i za sam w nich udział kasuje wypłatę-bo taką pracę sobie wybrała.Musi się dziewczyna napocić i nabiegać,żeby zarobić na życie.Gdyby "bieganiem i poceniem się "w pogoni za chlebem mierzyć sukces,to większość Polaków byłaby mistrzami świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mucha (przed duże M)
  • mucha (przed duże M)
  • 01.04.2012 06:20

a kto wyznaczył taki finał
RADWAŃSKA-SZARAPOWA?

i to bez porozumienia ze mną
i to bez mojej zgody. podpisano MIN. MUCHA

a nie lepiej byłoby
KOPACZ - KOPACZ?
puchar zostałby u nas w sejmie