Agnieszka Radwańska wygrała turniej w Dubaju!

Agnieszka Radwańska pokonała w finale Niemkę Julię Goerges w dwóch setach 7:5, 6:4 i wygrała Dubai Duty Free Tennis Championships 2012. Jest to jej ósmy tytuł w karierze. A od poniedziałku awansuje na piąte miejsce rankingu WTA.

/ Fot. EPA/ALI HAIDERLepiej polska tenisistka nie mogła zacząć finałowego spotkania - już w pierwszym gemie przełamała Niemkę, a zaraz potem wygrała swój serwis. Gra Goerges to z jednej strony świetnie przeprowadzone akcje taktyczne i uderzenia z odwrotnego forhendu, a z drugiej, za długie piłki wyrzucane w aut. Odzwierciedlał to wynik. Najpierw wyrównała mecz na 4:4 i wygrała swój serwis. Prowadziła 5:4, a za chwilę oddała inicjatywę naszej zawodniczce, która wykorzystała słabszy tenis Niemki i wygrała trzy gemy z rzędu, doprowadzając do 7:5.

W drugim secie Polka prowadziła z dwoma przełamaniami 4:1. Niemka zaczęła odrabiać straty. Na szczęście Radwańskiej utrzymała jeden break, który wystarczył do zakończenia drugiego seta na 6:4. Poziom Polki przez cały mecz był średni. Popełniała błędy, traciła przełamania, walczyła na przewagi przy swoim podaniu. Nie zawiodło jednak: doświadczenie, spryt, regularność i spokój. Zachowała krew przy istotynych piłkach, co dało jej zwycięstwo.

Agnieszka Radwańska wygrała turniej kategorii 5, Dubai Duty Free Tennis Championships 2012. Po drodze wyeliminowała Aleksandrę Wozniak, Shahar Peer, Sabine Lisicki, Jelenę Jankovic, a w najważniejszym, finałowym pojedynku, Julię Georges.

Szczęśliwa triumfatorka, od poniedziałku, znajdzie się na piątej, najwyższej w karierze, pozycji rankingu WTA. Zainkasuje również czek na 446 778 tysięcy dolarów.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.